Home / SLOVENSKO / Fico rešpektuje názory podpredsedov Smeru-SD na výsledky volieb do VÚC

Fico rešpektuje názory podpredsedov Smeru-SD na výsledky volieb do VÚC

BRATISLAVA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) rešpektuje názory podpredsedov strany na výsledky volieb do VÚC. Povedal to dnes v TA3 v relácií V politike s tým, že v dejinách moderného Slovenska nie je úspešnejší politický projekt, ako je Smer-SD. Podľa premiéra je Smer-SD stále najstabilnejšou a najvýznamnejšou politickou stranou.

Avšak netají, že vo voľbách chceli dosiahnuť viac. „Nie je však dôvod, aby z vedenia strany odstupovali nejakí podpredsedovia,“ povedal Fico, no nevylúčil, že zmeny by mohli nastať na iných úrovniach. „Každý má právo povedať svoje videnie sveta,“ uviedol.

Odporúčame:
Úlohou nových županov je, aby ukázali, čo je úlohou krajov, tvrdí prezident Kiska

Výsledky volieb do VÚC, po ktorých Smer-SD obsadil dve miesta predsedov krajov, nie sú podľa Fica odrazom činnosti súčasnej vlády. „Tieto voľby nemajú nič spoločné s činnosťou vlády ako takej,“ povedal. Podľa neho kraje fungujú na inom princípe ako vláda. Predseda vlády nevníma výsledky volieb za porážku strany, keďže Smer-SD získal najviac poslancov do krajských zastupiteľstiev v porovnaní s inými politickými subjektmi.

Ak by v budúcnosti malo dôjsť k zmene územného členenia, malo by sa to podľa Fica urobiť zmenou ústavného zákona. „Ešte zrejme budeme nejaký čas žiť s ôsmimi krajmi,“ dodal s tým, že v súčasnosti nie je na zmene široká zhoda. Pokiaľ ide o členenie štátu a o počet žúp, nemalo by sa to meniť obyčajným zákonom, vyžaduje si to podľa neho ústavnú väčšinu..

Viac k témam: Robert Fico, Smer-SD, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico rešpektuje názory podpredsedov Smeru-SD na výsledky volieb do VÚC © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *