nedeľa , 12 júla 2020
Home / SVET / Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

13.10.2019 (Webnoviny.sk) – Vyše 20 členov kosovskej ústrednej volebnej komisie hospitalizovali so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili päť volebných urien zo Srbska.

Kosovská tlačová agentúra KosovaPress v nedeľu informovala, že 26 úradníkov malo po otvorení urien alergické reakcie a kožné problémy. Podľa lekárov z pohotovosti mali všetci začervenanú pokožku a trápilo ich svrbenie.

Policajný hovorca incident potvrdil, no z dôvodu vyšetrovania odmietol poskytnúť detaily a hovorca volebnej komisie odmietol reagovať.

V Kosove sa minulý týždeň konali predčasné parlamentné voľby, ktoré vyhrala ľavicová strana. Viac ako 300 volebných urien však prepočítavajú.

Voľby sa uskutočnili po tom, čo v júli rezignoval premiér Ramush Haradinaj, ktorý dostal predvolanie od haagskeho tribunálu vyšetrujúceho zločiny proti etnickým Srbom počas a po vojne v Kosove v rokoch 1998 – 1999.

Konali sa tiež v čase, keď tamojší lídri čelia výzvam na obnovenie dialógu so Srbskom o normalizácii vzájomných vzťahov.

Viac k témam: parlamentne voľby v Kosove, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bulharský prezident Rumen Radev vyzval vládu a generálneho prokurátora, aby rezignovali

Prezident Bulharska chce upokojiť narastajúce politické napätie v krajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *