utorok , 7 júla 2020
Home / SVET / Turecko má čeliť dôsledkom za bezcitné útoky na Kurdov, republikáni avizujú uvalenie sankcií

Turecko má čeliť dôsledkom za bezcitné útoky na Kurdov, republikáni avizujú uvalenie sankcií

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Republikánski členovia Snemovne reprezentantov oznámili plány na uvalenie sankcií voči Turecku za jeho ofenzívu v Sýrii. Kongresmanka Liz Cheneyová uviedla, že Turecko musí čeliť “vážnym dôsledkom za bezcitné útoky na našich kurdských spojencov“.

Tieto kroky prichádzajú po tom, čo prezident Donald Trump najnovšie navrhol, že by mohol zohrať rolu sprostredkovateľa v tomto konflikte. Turecké sily prenikli na územie severnej Sýrie v stredu, keď Trump z oblasti stiahol amerických vojakov. V druhý deň ofenzívy ušli zo svojich domovov už desaťtisíce civilistov.

Návrh zákona, ktorý by uvalil sankcie na Ankaru, oznámilo 29 republikánskych členov Snemovne. Tú pritom ovládajú demokrati. “Pokiaľ Turecko chce, aby sme s ním zaobchádzali ako so spojencom, musí sa podľa toho správať,” uviedla Cheneyová v stanovisku.

Trump po kritike doma i v zahraničí rovnako prijal tvrdší postoj a naznačil sankcie, pokiaľ by turecká operácia nebola “humánna“. Vo štvrtok uviedol, že má tri možnosti: Poslať tam “tisíce vojakov a zvíťaziť vojensky“, uvaliť voči Turecku “veľmi tvrdé finančné” sankcie alebo “vyjednať dohodu medzi Tureckom a Kurdmi“. Novinárom povedal, že sám “dúfa v poslednú možnosť“.

Viac k témam: Kurdi, sankcie proti Turecku, Sýria, Turecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecko má čeliť dôsledkom za bezcitné útoky na Kurdov, republikáni avizujú uvalenie sankcií © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecký minister vnútra Seehofer odmietol štúdiu rasového profilovania políciou

Podľa ministra stačí plánovaná interná kontrola v súvislosti s extrémizmom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *