Home / šport / Hokej / Slovenskí hokejisti na Nemeckom pohári uspeli aj proti domácim, debutant Rybár neinkasoval

AUGSBURG 11. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia uspela aj vo svojom druhom vystúpení na Nemeckom pohári 2017 v Augsburgu. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v sobotu popoludní pokorili domáci výber 3:0 a so šiestimi bodmi stále majú šancu na obhajobu prvenstva na tomto podujatí.

Skóre duelu otvoril v 5. min v presilovke útočník Martin Bakoš, náskok slovenského tímu zvýšil v 48. minútu opäť v početnej výhode Marcel Haščák. V závere bek Peter Čerešňák upravil na konečných 3:0 gólom do prázdnej bránky.

Aktualizované: Slováci vykročili za obhajobou prvenstva na Nemeckom pohári víťazstvom nad USA

V 54. vzájomnom zápase oboch tímov sa zrodilo 29. víťazstvo Slovákov, Nemci majú na svojom konte 24 úspechov a jedno stretnutie sa skončilo nerozhodne.

V sobotu v národnom tíme SR debutoval brankár Patrik Rybár. Martin Bakoš dosiahol siedmy gól v reprezentácii, Marcel Haščák ôsmy, Čerešňák piaty. Haščák sa na reprezentačný gól načakal dosť dlho, predtým naposledy skóroval 6. novembra 2016 rovnako v Augsburgu proti Švajčiarom.

V nedeľu o 13.15 h si Slováci zmerajú sily s olympijským výberom Ruska.

NEMECKÝ POHÁR 2017

sobota

Nemecko – Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 5. M. Bakoš (Marcel Haščák, Bubela), 48. Marcel Haščák (Bubela), 60. Čerešňák
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kopitz, Mayer – Gaube, Schwenk (všetci Nem.), 6139 divákov

Zostavy:
Nemecko: Pielmeier – J. Müller, Moritz Müller, B. Krupp, Ebner, Akdag, Abeltshauser, D. Boyle, Zerressen – Pföderl, Hager, Ehliz – Kammerer, Kahun, Holzmann – Marcel Müller, Raedeke, Plachta – Eder, Loibl, Kink
Slovensko: Patrik Rybár – Čajkovský, Čerešňák, J. Mikuš, A. Jánošík, L. Romančík, Gernát, Valach, Marek Ďaloga – Marek Hovorka, Ölvecký, Bezúch – Marcel Haščák, Bubela, M. Bakoš – Cingeľ, T. Marcinko, Lamper – Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ

I. tretina

Slováci sa v úvode nezľakli súpera a aktivitou si vybojovali výhodu presilovky, ktorú aj využili. Cez Marcela Haščáka sa puk dostal k M. Bakošovi a ten na dvakrát prestrelil Pielmeiera. Nemci boli v ďalších minútach aktívnejší, ale brankár Patrik Rybár predviedol niekoľko výborných zákrokov. Na opačnej strane sa neujal prienik Bezúcha.

II. tretina

Úvod druhej tretiny nepriniesol veľa vzruchu, miernu prevahu mali domáci hokejisti a Rybárovi ‚podkurovali‘ až počas vylúčenia Bubelu v 27. minúte. V tlaku pokračovali aj v rovnovážnej hre, no skóre sa nemenilo dobrou hrou v defenzíve i istými zásahmi brankára. Rybára ešte pred druhou sirénou zachránila žŕdka pri pokuse Abeltshausera.

III. tretina

Začiatok tretej tretiny poznačilo niekoľko vylúčení a Slováci to využili na strelenie druhého gólu, Haščák v početnej výhode za Pielmeiera doťukol vyrazenú strelu Bubelu. V závere domáci siahli po hre bez brankára a Čerešňák gólom do prázdnej bránky stanovil na konečných 3:0.

Tabuľka:

1. Slovensko 2 2 0 0 0 5:1 6
2. Rusko olympionici 1 1 0 0 0 8:2 3
3. USA 1 0 0 0 1 1:2 0
4. Nemecko 2 0 0 0 2 2:11 0

Viac k témam: hokej, Nemecký pohár, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti na Nemeckom pohári uspeli aj proti domácim, debutant Rybár neinkasoval © SITA Všetky práva vyhradené.