Home / šport / Ostatné športy / Video: Boston v NBA valcuje súperov, Baynes lakťom zasiahol Irvinga

BOSTON 11. novembra (WebNoviny.sk) – Ďalší zápas, ďalšie zranenie a napriek tomu ďalšie víťazstvo. Basketbalisti Bostonu neprestávajú udivovať NBA, ich domáci triumf nad hráčmi Charlotte 90:87 znamená predĺženie víťaznej série na 11 zápasov a potvrdenie líderskej pozície v súťaži.

Lakeť do tváre Irvinga

Nerodil sa ľahko, keďže už v úvode sa zranila jedna z ústredných postáv Bostonu Kyle Irving.

Po neúmyselnom zásahu lakťom do tváre od spoluhráča Arona Baynesa Irving spadol, začal krvácať z nosa a s jednou odohranou minútou musel nútene dolu z palubovky. Neskôr ho monitorovali pre možné symptómy otrasu mozgu.

„Komunikoval sa s nami počas prestávky a po zápase nám gratuloval k víťazstvu,“ informoval Irvingov spoluhráč Shane Larkin, ktorý ako striedajúci prispel k triumfu domácich 16 bodmi.

Walker potiahol Hornets

Celtics vstupovali do záverečnej štvrtiny s mankom 12 bodov (64:76), ale potom potiahli šnúru 16:3 a od stavu 80:79 už víťazstvo z rúk nepustili.

Poslednú dvanásťminútovku domáci ovládli 26:11. Pritom do zápasu vstúpili hráči Bostonu bez dlhodobo zraneného Gordona Haywarda a tiež bez ďalšieho z lídrov Ala Horforda. Aktuálne prišiel predčasný koniec už spomenutého Irvinga. „Máme v tíme veľa bojovníkov a odolných typov. Ťažíme z toho,“ skonštatoval Larkin.

Kemba Walker bol s 20 bodmi a 11 asistenciami ťahúňom Hornets, ale na výkon svojho tímu vo štvrtej štvrtine nemal dobré slovo. „Prišli sme o veľký náskok, lebo sme nedokázali udržať kvalitu svojej hry na vysokej úrovni. Musíme sa zlepšiť ako tím,“ myslí si Walker.

Výsledky NBA

piatok

Detroit – Atlanta 111:104 (26:22, 31:19, 19:28, 35:35)

Boston – Charlotte 90:87 (11:26, 30:31, 23:19, 26:11)

Chicago – Indiana 87:105 (16:27, 19:18, 26:35, 26:25)

Oklahoma City – Los Angeles Clippers 120:111 (30:31, 33:24, 31:31, 26:25)

Phoenix – Orlando 112:128 (32:36, 31:28, 20:33, 29:31)

San Antonio – Milwaukee 87:94 (27:25, 20:21, 23:30, 17:18)

Utah – Miami 74:84 (22:25, 27:12, 8:20, 17:27)

Portland – Brooklyn 97:101 (28:21, 24:25, 18:31, 27:24)

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Boston v NBA valcuje súperov, Baynes lakťom zasiahol Irvinga © SITA Všetky práva vyhradené.