Home / SVET / Trump si vo Vietname podal ruku s Putinom, avizované oficiálne stretnutie nebude

Trump si vo Vietname podal ruku s Putinom, avizované oficiálne stretnutie nebude

DANANG 10. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump a šéf Kremľa Vladimir Putin sa stretli na summite vo Vietname, pričom si potriasli ruky.

Stalo sa tak pred slávnostným obedom v rámci summitu Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva (APEC) v pobrežnom meste Danang.

Odporúčame:
S Čínou vyriešime všetky svetové problémy, tvrdí Trump

Očakávalo sa, že obaja lídri budú mať na okraji summitu aj oficiálne stretnutie. Avšak krátko pred pristátím Trumpa vo Vietname Biely dom v piatok oznámil, že sa žiadne konať nebude. Tlačová tajomníčka Sarah Huckabeeová Sandersová ako dôvod uviedla konfliktné termíny. Americký minister zahraničia Rex Tillerson však skôr počas týždňa skonštatoval, že sa nestretnú, pretože na to nie je dôvod.

Viac k témam: Donald Trump, Summit Ázijsko-tichomorského hospodárskeho spoločenstva APEC, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump si vo Vietname podal ruku s Putinom, avizované oficiálne stretnutie nebude © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdna rada SR zvolila kandidátov na post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva, jedným z nich je aj bývalý politik Procházka (video)

Rozhodnutie musí ešte odobriť vláda, pričom jedného sudcu spomedzi kandidátov nakoniec zvolí Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *