Home / SVET / Video: Lietadlo s vyše 50 pasažiermi muselo núdzovo pristáť, pilot zvládol veľmi náročný manéver

Video: Lietadlo s vyše 50 pasažiermi muselo núdzovo pristáť, pilot zvládol veľmi náročný manéver

LONDÝN 10. novembra (WebNoviny.sk) – Dopravné lietadlo s viac ako 50 cestujúcimi na palube núdzovo pristálo bez predného pristávacieho kolesa na Medzinárodnom letisku Belfast v Severnom Írsku po tom, ako dve hodiny krúžilo, aby spálilo pohonné hmoty.

Lietadlo Bombardier Q-400 britskej leteckej spoločnosti Flybe v piatok vyštartovalo z letiska Belfast City Airport a pôvodne malo namierené do mesta Inverness v Škótsku.

Letecká spoločnosť uviedla, že v lietadle bolo 53 pasažierov vrátane malého dieťaťa a štyria členovia posádky. Jedného pasažiera ošetrili v miestnej nemocnici pre menšie zranenie ruky. Nikto iný nebol zranený.

Britský Úrad pre vyšetrovanie leteckých nehôd uviedol, že do Belfatsu posiela tím na prešetrenie incidentu. Brian Strutton, generálny tajomník Britského združenia pilotov v leteckej doprave, povedal, že pristátie bez predného pristávacieho kolesa je „veľmi náročným manévrom„. „Zdá sa, že piloti v tomto prípade odviedli skvelú prácu,“ konštatoval Strutton.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Lietadlo s vyše 50 pasažiermi muselo núdzovo pristáť, pilot zvládol veľmi náročný manéver © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

Opozičné hnutie ANO by získalo 32,9 percenta hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *