Home / SVET / Brexit sa môže ešte aj úplne zrušiť, vyhlásil autor Článku 50

Brexit sa môže ešte aj úplne zrušiť, vyhlásil autor Článku 50

LONDÝN 10. novembra (WebNoviny.sk) – Politik, ktorý napísal známy Článok 50 európskej ústavy, na základe ktorého Veľká Británia požiadala o vystúpenie z Európskej únie, v piatok vyhlásil, že proces jej vystúpenia z únie sa ešte stále dá zvrátiť.

Kým prebieha rozvodové konanie, jeho strany sú stále zosobášené. Môžeme si to ešte v ktoromkoľvek momente rozmyslieť,“ povedal britský politik John Kerr.

Odporúčame:
V rokovaniach o brexite je podľa Barniera nutný rýchly pokrok

Britskí politici, ktorí sú stúpencami odchodu krajiny z Európskej únie, podľa neho zámerne zavádzajú voličov, keď tvrdia, že zvrátenie brexitu už nie je možné.

To tvrdí napríklad aj britská premiérka Theresa Mayová, ktorá aj v piatok vyhlásila, že nebude tolerovať pokusy „zablokovať demokratické túžby britského ľudu pokúšaním sa o spomalenie alebo zastavenie nášho odchodu z Európskej únie„.

Odporúčame:
Britská vláda chce zakotviť dátum brexitu v zákone

Britská vláda chce dokonca zaviesť do zákona presný termín odchodu krajiny z EÚ ako ochranu pred prípadným naťahovaním celého procesu. Londýn plánuje úniu opustiť 29. marca 2019 o jedenástej večer miestneho času.

Viac k témam: brexit, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Brexit sa môže ešte aj úplne zrušiť, vyhlásil autor Článku 50 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *