Home / SVET / Macron a Steinmeier si pripomenuli koniec prvej svetovej vojny

Macron a Steinmeier si pripomenuli koniec prvej svetovej vojny

PARÍŽ 10. novembra (WebNoviny.sk) – Prezidenti Francúzska a Nemecka sa zhodli na tom, že Európania sa musia postaviť nacionalizmu a vybudovať si „spoločnú budúcnosť“. Vyjadrili sa tak v piatok v Paríži, kde si pripomenuli 99. výročie konca prvej svetovej vojny.

Šéf Elyzejského paláca Emmanuel Macron uviedol, že je „nevyhnutné a naliehavé“, aby sa Európska únia v budúcom roku posilnila a zastavilo sa šíriace sa „odmietanie a skepticizmus“.

Odporúčame:
Francúzsky prezident Emmanuel Macron nečakane navštívil Saudskú Arábiu

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier po jeho boku uznal obavy Európanov, ktorí sa „necítia chránení pred dopadmi globalizácie“. Rovnako však trval na tom, že Európa sa musí posunúť vpred, „aby sa udalosti, aké poznáme z minulého storočia, už viac nezopakovali“.

Obaja lídri v piatok tiež slávnostne otvoria múzeum pri údolí rieky Rýn, kde počas prvej svetovej vojny zahynulo 25-tisíc francúzskych a nemeckých vojakov.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, Frank-Walter Steinmeier, I. svetová vojna, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron a Steinmeier si pripomenuli koniec prvej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *