Home / SVET /  Kostol v Texase, v ktorom útočník postrieľal 26 ľudí, zrovnajú so zemou

 Kostol v Texase, v ktorom útočník postrieľal 26 ľudí, zrovnajú so zemou

SUTHERLAND SPRINGS 9. novembra (WebNoviny.sk) – Kostol v Sutherland Springs v americkom Texase, kde v nedeľu duševne narušený človek postrieľal 26 ľudí, dajú zbúrať. Vo štvrtok o tom informoval miestny pastor Frank Pomeroy.

Bolo by podľa neho pre veriacich príliš bolestivé naďalej sa zhromažďovať na mieste, na ktorom sa odohrala takáto veľká tragédia. Nový kostol preto postavia na inom mieste a tam, kde stojí ten súčasný, vznikne pamätník nedeľňajšej tragédie, informoval pastor.

Odporúčame:
Trump označil strelca z Texasu za duševne chorého človeka

V kostole v Sutherland Springs postrieľal Devin Patrick Kelley v nedeľu bez zjavnej príčiny 26 ľudí vrátane detí, pričom svedkovia okrem iného opisujú, ako strieľal zámerne malým deťom do hlavy.

Neskôr vysvitlo, že útočník bol roky chovancom zariadenia pre duševne chorých v meste Santa Teresa v Novom Mexiku. Kelley je bývalým letcom americkej armády, z tej ho však prepustili po tom, ako napadol svoju exmanželku a jej syna.

Po útoku sa v Spojených štátoch nanovo rozprúdila aj diskusia o tom, či nie je potrebné sprísniť pravidlá upravujúce držbu zbraní tak, aby sa nestávalo, že ich budú vlastniť takto nebezpečné a nevyspytateľné osoby. Americký prezident Donald Trump však už deň po útoku vyhlásil, že Američania práveže potrebujú zbrane, aby sa pred takýmito útokmi mohli lepšie brániť.

Viac k témam: kostol, krimi, streľba, Texas
Zdroj: Webnoviny.sk –  Kostol v Texase, v ktorom útočník postrieľal 26 ľudí, zrovnajú so zemou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude najnovšia americká pomoc pre Ukrajinu posledná?

Anton Hofreiter hovorí, že americká podpora Ukrajine sa stala príliš neistá vzhľadom na to, ako dlho bolo schvaľovanie ostatného balíka v slepej uličke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *