Home / SVET / Kongresový výbor v Brazílii hlasoval za zakázanie potratov aj v prípade znásilnenia

Kongresový výbor v Brazílii hlasoval za zakázanie potratov aj v prípade znásilnenia

SAO PAULO 9. novembra (WebNoviny.sk) – Kongresový výbor v Brazílii v stredu hlasoval za opatrenie, na základe ktorého by boli všetky potraty nelegálne, nehľadiac na situáciu.

Brazílske zákony umožňujú v súčasnosti ženám podstúpiť interrupciu v prípade znásilnenia, anencefálie plodu a keď je život matky v ohrození. Novoprijaté opatrenie však uvádza, že ochrana života začína už pri počatí. Za opatrením stojí Evanjelikálny blok v Kongrese.

Odporúčame:
Senát v konzervatívnom Čile schválil návrh, ktorý čiastočne povoľuje interupcie

Opatrenie je pripojené k dodatku ústavy a potrebuje väčšinovú podporu v oboch komorách Kongresu, aby sa stalo zákonom.

Bohaté ženy v Brazílii majú prístup k bezpečným potratom na súkromných klinikách. Menej solventné ženy sa skôr spoliehajú na rizikové procedúry. Podľa prieskumu, ktorý čiastočne financovalo brazílske ministerstvo zdravotníctva, v roku 2015 v krajine podstúpilo umelé prerušenie tehotenstva viac ako 400-tisíc žien.

Viac k témam: Brazília, potrat, zákaz
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongresový výbor v Brazílii hlasoval za zakázanie potratov aj v prípade znásilnenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko chce získať od Severnej Kórey zbrane výmenou za potraviny, tvrdí Biely dom

Odborníci predpokladajú, že súčasná situácia s potravinami v KĽDR je najhoršia, aká bola za 11-ročnej vlády jej vodcu Kim Čong-una. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *