Home / SLOVENSKO / Matovič: Ak premiér Fico chce, aby som platil dane dvakrát, mal by to uzákoniť

Matovič: Ak premiér Fico chce, aby som platil dane dvakrát, mal by to uzákoniť

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Dodnes žiadny daňový úrad nepredložil nijaký doklad o tom, že by som krátil dane, vyhlásil na tlačovej besede v súvislosti s informáciami o vyšetrovaní jeho osoby pre možné krátenie daní líder OĽaNO a opozičný poslanec Igor Matovič.

Odporúčame:
Matovič podľa polície krátil dane, štátu mala vzniknúť škoda viac ako pol milióna eur

V roku 2008, keď predával živnosť Igor Matovič-region Press, bolo na jej účte 120 miliónov vtedajších slovenských korún. Štyridsať miliónov z toho bolo zdanených a ďalších 80 zdanil dodatočne v marci 2009. Živnosť následne predal za 5000 eur plus finančnú čiastku, ktorá bola na účte.

„Zásada, že to, čo je zdanené, sa už nezdaňuje, platí v každom štáte na svete, aj na Slovensku,“ vyhlásil Matovič s tým, že celá vec má slúžiť na odvedenie pozornosti od porážky, ktorú vládna strana Smer-SD utrpela v sobotných krajských voľbách. Dôkazom je podľa neho aj to, že na výsluch vo veci bol predvolaný deň pred konaním volieb.

Matovičova výzva policajtom a vyšetrovateľom

Matovič zdôraznil, že je ochotný platiť dane aj dvakrát po sebe, ale predseda vlády Robert Fico to musí pomocou väčšiny v parlamente premietnuť do zákona.

„Nech bude prvé písmeno, že kamaráti Ladislav B. alebo Marián K.môžu beztrestne kradnúť naše spoločné dane. Písmeno B bude, že všetci ostatní platia 19% a keď písmeno C bude, že Matovič má platiť dvakrát 19, budem to akceptovať,“ povedal.

Zároveň vyhlásil, že roky bol najväčším platiteľom daní v Trnavskom kraji, len za rok 2008 napríklad na daniach odviedol 44 miliónov korún. Vyzval tiež policajtov, vyšetrovateľov a prokurátorov, aby nerobili nadprácu v službách vlády. „Voľby ukázali, že deň zúčtovania sa blíži,“ dodal.

Vyšetrovanie sa začalo v roku 2008

V súvislosti s predajom firmy Igora Matoviča regionPress začala polícia vyšetrovanie pre krátenie daní ešte v roku 2008, keď svoju firmu predal, ale príjem z predaja do daňového priznania nezahrnul.

Štátu mala vzniknúť škoda viac ako pol milióna eur. Matovič bol v tejto súvislosti na polícii minulý piatok vypovedať. Za tento trestný čin hrozí páchateľovi trest od sedem do 12 rokov. Informoval o tom dnes denník Pravda.

„Dňa 3. novembra bola na Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru vypočutá osoba I. M., v súvislosti s ktorou vedie NAKA vyšetrovanie vo veci zločinu skrátenia dane a poistného,“ uviedol pre Pravdu hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

„Predmetom vyšetrovania je úmyselné nezahrnutie príjmu z predaja podniku do daňového priznania k dani z príjmu fyzickej osoby, čím malo dôjsť k účelovému skráteniu dane z príjmu fyzických osôb za obdobie roka 2008 v celkovej výške najmenej 645 254,16 eura,“ dodal policajný hovorca.

Viac k témam: dane, Igor Matovič, NAKA Národná kriminálna agentúra, regionPRESS, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič: Ak premiér Fico chce, aby som platil dane dvakrát, mal by to uzákoniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Eurobarometer ukázal, čo najviac trápi Slovákov aj historické minimá dôvery vo vládu a parlament

Aktuálnu situáciu na Slovensku vníma negatívne 79 percent obyvateľov, sme pesimistickejší v porovnaní s obyvateľmi krajín Európskej únie (EÚ), s ktorými susedíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *