Home / šport / Ostatné športy / Účasť Zuzany Stromkovej na zimnej olympiáde v Pjongčangu je ohrozená

Účasť Zuzany Stromkovej na zimnej olympiáde v Pjongčangu je ohrozená

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) – Účasť slovenskej akrobatickej lyžiarky Zuzany Stromkovej na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu je po operácii ľavého ramena neistá. Do plnej tréningovej záťaže by sa mala vrátiť najskôr o 6 týždňov. Informoval o tom denník Šport.

Odporúčame:
Plán olympiády v Pjongčangu nenaruší situácia v Severnej Kórei, s ohňom pobežia tisícky bežcov

„Vyskakovalo mi rameno, párkrát v minulosti opustilo svoje miesto a lekári mi povedali, že je potrebná operácia,“ povedala pre Šport Stromková, ktorá sa chirurgickému zákroku podrobila v Zlíne. „Momentálne spĺňam kritériá na účasť v Pjongčangu. Záležať bude na tom, ako sa budem zotavovať a kedy budem môcť opäť lyžovať. Ak to bude o šesť alebo sedem týždňov, nejaké preteky ešte stihnem a olympiáda by nemusela byť stratená, „ povedala na tému Pjongčang.

Miestenku ešte istú nemá. „Stále potrebujem zbierať body vo Svetovom pohári. Na ZOH postupujú 24 pretekári v redukovanom poradí. Momentálne som na 20. mieste. Do začiatku hier sú na programe ešte štyri Svetového poháre a všetky dievčatá ešte majú šancu zabojovať o miestenku,“ objasnila v rozhovore pre Šport 27- ročná Liptáčka.

Viac k témam: zimné športy, ZOH Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu, Zuzana Stromková
Zdroj: Webnoviny.sk – Účasť Zuzany Stromkovej na zimnej olympiáde v Pjongčangu je ohrozená © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová skončila v celkovom poradí Svetového pohára tretia a sezónu hodnotí dobre. Štartovať bude aj v tej ďalšej

So sezónou sa Vlhová rozlúčila vypadnutím v 1. kole obrovského slalomu. Priznala, že ju to prebolelo veľmi rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *