sobota , 26 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Sankcie voči Huawei majú svoj účinok, americká firma Ciena pocítila zvýšenie počtu objednávok

Sankcie voči Huawei majú svoj účinok, americká firma Ciena pocítila zvýšenie počtu objednávok

6.9.2019 (Webnoviny.sk) – Americká firma Ciena, ktorá je výrobcom zariadení pre telekomunikačné siete a konkuruje čínskej spoločnosti Huawei, pocítila čiastočné zlepšenie objednávok odvtedy, ako USA zakázali mnohé produkty čínskej firmy.

Generálny riaditeľ firmy Ciena Gary Smith uviedol, že viac zákazníkov z trhov mimo USA sa vyhýba firme Huawei. Smith dodal, že predovšetkým európske podniky začínajú nakupovať viac zariadení pre telekomunikačné siete a dátové centrá od jeho firmy. Informoval o tom portál cnn.com.

Rast záujmu zo strany európskych firiem prispel k tomu, že tržby spoločnosti Ciena za jej účtovný tretí kvartál, ktorý sa skončil v závere júla, prekonali očakávania. Tržby firmy medziročne posilnili o 17 percent na 960,6 mil. USD.

Ciena by mala naďalej profitovať z predaja telekomunikačných zariadení americkým telekomunikačným gigantom Verizon a AT&T, keďže plánujú ďalšie rozširovanie sietí 5G, dodal Smith.

(1 EUR = 1,1058 USD)

Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie voči Huawei majú svoj účinok, americká firma Ciena pocítila zvýšenie počtu objednávok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mihók: Hrozí, že európske peniaze sa „roztečú“, Slovensko by malo najskôr reštartovať ekonomiku

Cieľom plánu obnovy by malo byť posunúť sa do novej reality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *