Home / SLOVENSKO / Financovanie Kotlebovej strany zo zahraničia sa nepotvrdilo, NAKA nezačne trestné stíhanie

Financovanie Kotlebovej strany zo zahraničia sa nepotvrdilo, NAKA nezačne trestné stíhanie

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra odmietla podozrenia zo zahraničného financovania strany Mariana Kotlebu a trestné stíhanie nezačne. Uvádza to na svojej internetovej stránke denník Pravda.

„V uvedenom prípade operatívnym preverovaním Národnou kriminálnou agentúrou nebol zistený dôvod na spracovanie realizačného návrhu na začatie trestného stíhania,“ informovalo denník Oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Denník pripomína, že na možné zahraničné financovanie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS), ktoré zákon politickým stranám zakazuje, ukazovali uniknuté e-maily zverejnené ukrajinskými hackermi.

Odporúčame:
Marian Kotleba uznal výsledky volieb, z neúspechu viní mediálnu kampaň

Z komunikácie bieloruského podnikateľa Alexandra Usovského vyplývalo, že ten z peňazí ruského oligarchu Konstrantina Malofejeva podporoval demonštrácie proti Severoatlantickej aliancii. Medzi adresátmi finančnej podpory mala byť aj Kotlebova ĽSNS. Tá tieto obvinenia ešte v júni odmietla, dodáva Pravda.

Viac k témam: financovanie, Marian Kotleba, NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Financovanie Kotlebovej strany zo zahraničia sa nepotvrdilo, NAKA nezačne trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

Expolicajt Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *