Home / šport / Hokej / Bez kontroly nedá mesto na Zimný štadión Ondreja Nepelu ani euro, tvrdí primátor Bratislavy

Bez kontroly nedá mesto na Zimný štadión Ondreja Nepelu ani euro, tvrdí primátor Bratislavy

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto SR Bratislava bez kontroly nedá na opravu Zimného štadióna Ondreja Nepelu ani euro, tvrdí to primátor mesta Ivo Nesrovnal. V Bratislave budú v roku 2019 Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Primátora informovali o tom, že aby štadión spĺňal požiadavky federácie na organizáciu tohto športového podujatia, potreboval by obnovu za päť miliónov eur. Patria sem nový chladiaci systém, vzduchotechnika, vetranie i kúpa ďalšieho snežného pluhu. Opraviť treba aj mantinely, informačný systém a sedačky.

Mesto však po rekonštrukcii stále štadión spláca. Správcom Zimného štadióna Ondreja Nepelu je mestská organizácia Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ), s požiadavkou na STaRZ sa obrátil Slovenský zväz ľadového hokeja.

Mesto spláca vyše 70-miliónov eur

Štadión v bratislavskom Novom Meste zrekonštruovali a skolaudovali v roku 2011, mesto spláca vyše 70-miliónov eur.

Mestská poslankyňa Jarmila Tvrdá, ktorá v čase výstavby štadióna šéfovala mestskej organizácii Generálny investor Bratislavy (GIB), dnes novinárom povedala, že kolaudácia bola bez závad. „To, čo vyžadujú opraviť, treba zanalyzovať a povedať, čo treba opraviť a čo nie,“ spomenula. Podľa nej skutočnosť, že treba štadión opraviť, nie je jej zodpovednosť a treba sa obrátiť na STaRZ.

Na otázku, či treba po šiestich rokoch štadión obnoviť, odpovedala, že nevidela žiadne protokoly, ktoré by obnovu štadióna požadovali, odborne sa k tomu teda nevie vyjadriť. Keď štadión odovzdávali, sklá aj mantinely boli podľa Tvrdej v poriadku.

S prestavbou začali v roku 2011

Zimný štadión Ondreja Nepelu (bývalé názvy Samsung Aréna, ST Arena, T-Com Arena) je najstaršou hokejovou halou na Slovensku. Najstaršiu striekanú ľadovú plochu v Bratislave uviedli do prevádzky v roku 1871. Prvé bratislavské klzisko s umelým ľadom na dnešnej Trnavskej ceste začali budovať 28. októbra 1939. Do prevádzky ho uviedli pred Vianocami 1940, prvé oficiálne hokejové stretnutie tu odohrali 21. decembra 1940.

S kompletnou prestavbou štadióna pre hokejový svetový šampionát v roku 2011 začalo mesto Bratislava 23. apríla 2009. Práce na stavbe zimného štadióna ukončili koncom novembra 2010, tréningové haly a podzemné parkovisko boli hotové 28. februára 2011. Do roku 2008 bola kapacita štadióna 8 350 divákov na sedenie vrátane Sky boxov, Sky Lounge, po prestavbe je kapacita haly 10 000 miest.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj Slovenský zväz ľadového hokeja.

Viac k témam: Bratislava, hokej, Ivo Nesrovnal, SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Zdroj: Webnoviny.sk – Bez kontroly nedá mesto na Zimný štadión Ondreja Nepelu ani euro, tvrdí primátor Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci v prípravnom zápase pred MS v hokeji 2024 dostali od Nemcov historickú „sedmičku“

V aktuálnej sezóne obaja súperi absolvovali už štvrtý vzájomný duel a prvýkrát sa z úspechu tešili Nemci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *