Home / SLOVENSKO / Tomáš hajloval na verejnosti pod vplyvom alkoholu, odsúdili ho podmienečne na osem mesiacov

Tomáš hajloval na verejnosti pod vplyvom alkoholu, odsúdili ho podmienečne na osem mesiacov

BANSKÁ BYSTRICA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou jeden rok za prečin prejavu sympatie k hnutiu a ideológii smerujúci k potláčaniu základných práv a slobôd a hlásajúci rasovú nenávisť uložil v utorok sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 43-ročnému Tomášovi Frankovi z Martina.

Odporúčame:
Voľby priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov vieme poraziť voľbami, vraví Kiska

Franko spáchal trestný čin 20. júna večer na terase baru A klub v Martine, časť Ľadoveň pod vplyvom alkoholu. V prítomnosti viacerých hostí vykrikoval, že Židov a Cigánov treba dať do plynu, Hitler že je pán a Nemecko je najlepšie. Zároveň opakovane pravú ruku zdvihol pred seba a kričal „Sieg heil“.

K trestnej činnosti sa Franko priznal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste. Jej súčasťou je i povinnosť absolvovať protialkoholické liečenie, keďže skutok spáchal pod vplyvom alkoholu.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Viac k témam: Adolf Hitler, extrémizmus, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš hajloval na verejnosti pod vplyvom alkoholu, odsúdili ho podmienečne na osem mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory majú aj poistenci a poistenky Unionu. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je už od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú zdravotnú starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *