Home / SLOVENSKO / Dôchodkyne stali obeťami zlodejov a prišli o stovky eur

Dôchodkyne stali obeťami zlodejov a prišli o stovky eur

BRATISLAVA/KOMÁRNO 7. novembra (WebNoviny.sk) – Dve dôchodkyne v Komárňanskom okrese sa v pondelok stali obeťami zlodejov.

V obci Nesvady neznámy muž prišiel do dvora 74-ročnej ženy a tvrdil jej, že ide robiť plot u susedov a v jej záhrade potrebuje zmerať zadné oplotenie. Dôchodkyňa išla s ním a až po jeho odchode si všimla, že má na dverách poškodenú kľučku a rozrezanú sieťku a zo spálne jej zmizlo 500 eur.

Odporúčame:
„Lekár“ Július chcel od babičky vymámiť stovky eur, polícia ho chytila pri preberaní peňazí

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, neznámy bol silnejšej postavy, mal 40-45 rokov, vysoký bol asi 180 cm a mal krátke gaštanové vlasy. Oblečenú mal čiernu trojštvrťovú bundu, čierne nohavice s bielym pásom po bokoch a obuté mal čierne botasky s bielym lemom. Hovoril po maďarsky.

O 1 050 eur prišla 94-ročná babička z obce Svätý Peter. Zlodej vošiel do jej domu zrejme vo chvíli, keď vonku natierala plot. Keď sa vrátila dnu, našla vypáčené dvere do kuchyne a prišla o peňaženku. V nej mala okrem peňazí aj doklady.

V oboch prípadoch polícia začala trestné stíhanie pre krádež a porušovanie domovej slobody. Akékoľvek informácie, ktoré by mohli pomôcť polícii pri vyšetrovaní, je možné oznámiť na linke 158.

Viac k témam: krádež, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodkyne stali obeťami zlodejov a prišli o stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MetLife prináša novinky v oblasti skupinového poistenia pre zamestnancov

Úloha zamestnávateľa na kolísavom pracovnom trhu v súvislosti s udržaním si kvalitných pracovníkov je veľmi široká.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *