Home / SVET / Španielska vláda začína pripomínať Francovu diktatúru, povedal šéf najsilnejšej belgickej strany

Španielska vláda začína pripomínať Francovu diktatúru, povedal šéf najsilnejšej belgickej strany

BRUSEL 6. novembra (WebNoviny.sk) – Kroky vlády španielskeho premiéra stále viac pripomínajú časy španielskej diktatúry Francisca Franca.

V reakcii na policajné zásahy proti Kataláncom a zatýkanie a väznenie zosadených predstaviteľov tohto španielskeho regiónu to v pondelok vyhlásil predseda najsilnejšej strany belgickej vlády.

Odporúčame:
Puigdemonta a štyroch exministrov podmienečne prepustili, čaká ich súd

Vieme, aká je minulosť Ľudovej strany“ španielskeho premiéra Mariana Rajoya, „a stále viac aj jej súčasnosť,“ vyhlásil predseda Novej flámskej aliancie (N-VA) Bart De Wever.

Je to Franco, je to represia, je to zatýkanie ľudí za ich názory, je to používanie násilia proti svojim občanom,“ povedal belgický politik. De Wever je predsedom N-VA, ktorá je najsilnejšou stranou súčasnej belgickej vlády, on sám však vo vláde nie je a strana ani nemá post premiéra.

Viac k témam: Belgicko, Katalánsko, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska vláda začína pripomínať Francovu diktatúru, povedal šéf najsilnejšej belgickej strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stíhačky MiG-29 už chránia oblohu nad Charkovom, uviedla Kondratjuková v slovenskom parlamente

Olena Kondratjuková tiež zdôraznila, že Ukrajina navrhla svoj vlastný mierový vzorec, ktorý sa začína stiahnutím ruských síl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *