Home / SVET / Izrael nevráti telá mŕtvych militantov zadarmo ako darček

Izrael nevráti telá mŕtvych militantov zadarmo ako darček

JERUZALEM 6. novembra (WebNoviny.sk) – Izrael nevráti telá piatich palestínskych militantov, ktorí zomreli minulý týždeň v pašeráckom tuneli, zadarmo ako „darček“. Uviedol to v pondelok izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Krajina si ich podľa jeho slov ponechá dovtedy, kým im militanti z Hamasu neodovzdajú pozostatky dvoch izraelských vojakov zabitých počas vojny v roku 2014, ako aj dvoch izraelských civilistov, ktorých pravdepodobne zadržiavajú. „Našich chlapcov privezieme späť, nebudú žiadne darčeky zdarma,“ povedal v tejto súvislosti Netanjahu.

Odporúčame:
Trump označil strelca z Texasu za duševne chorého človeka

Židovský štát v nedeľu oznámil, že má telá piatich militantov, ktorí zahynuli pri izraelskom nálete na pašerácky tunel vedúci z Gazy. Izraelská armáda ho zničila v pondelok po tom, ako sa dozvedela o jeho existencii. Militanti zomreli v jeho izraelskej časti. Rodina jedného zo zabitých izraelských vojakov vládu vyzvala, aby telá Palestínčanov nevrátila.

Viac k témam: Izrael, militanti
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael nevráti telá mŕtvych militantov zadarmo ako darček © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *