Home / SLOVENSKO / Za únikmi daňových informácií prezidenta Kisku sú podľa Imreczeho zlyhania jednotlivcov

Za únikmi daňových informácií prezidenta Kisku sú podľa Imreczeho zlyhania jednotlivcov

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Úniky daňových informácií, ktoré sa v poslednom čase týkali napríklad prezidenta Andreja Kisku alebo ministra hospodárstva Petra Žigu, sú zlyhaním jednotlivca a nie systémovou chybou. Novinárom to v pondelok povedal prezident Finančnej správy SR František Imrecze.

Odporúčame:
Firmu KTAG, v ktorej je spolumajiteľom prezident Kiska, idú znova vyšetrovať pre podvody

„Je pre mňa nepríjemné, že sa to vo finančnej správe vôbec deje. V daňovej oblasti pracuje štyri a pol tisíca ľudí. Je to definitívne zlyhanie jednotlivca a či to zlyhanie je politicky motivované alebo nie, sú to pre nás nepríjemné skutočnosti,“ uviedol s tým, že motiváciu osôb pri podobných skutkoch nepozná.

Vyselektovali ľudí, ktorí spôsobili únik

„Pokiaľ ide o systémovú vec, my sme veľmi rýchlo mali vyselektovaný úzky okruh ľudí, ktorí sa cez informačné systémy pozerali na spisy pána prezidenta Kisku,“ povedal Imrecze s tým, že rovnaký úzky okruh ľudí majú identifikovaný v súvislosti s ministrom hospodárstva.

„V prvom prípade sa to už stalo a v druhom sa stane, že budeme dávať trestné oznámenie polícii na ďalšie šetrenie,“ zdôraznil Imrecze. Integrita zamestnancov finančnej správy je však podľa Imreczeho naďalej veľmi vysoká.

Rešpektujú daňové tajomstvo

„Som presvedčený, že 99 percent ľudí si plní svoje povinnosti korektne a rešpektuje daňové tajomstvo,“ dodal s tým, že finančná správa urobí všetko pre to, aby úniky vyšetrila.

Informácie, že daniari preverujú firmu ministra hospodárstva Petra Žigu Taper v súvislosti s údajným krátením daní a takisto v súvislosti s daňovým konaním voči firme KTAG spoluvlastnenej prezidentom Andrejom Kiskom boli medializované v priebehu tohtoročnej jesene. Prezident Kiska v súvislosti s tým hovoril o „mafiánskych praktikách“.

Viac k témam: Andrej Kiska, Finančná správa SR, Frantiček Imrecze, Peter Žiga
Zdroj: Webnoviny.sk – Za únikmi daňových informácií prezidenta Kisku sú podľa Imreczeho zlyhania jednotlivcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na stanici v Poprade spomínali na dievčatá z prvého židovského transportu (video)

V prvom transporte bolo 999 žien a s najväčšou pravdepodobnosťou aj jeden lekár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *