Home / SVET / V Brne sa čelne zrazili dve električky, zranenia utrpelo niekoľko ľudí

V Brne sa čelne zrazili dve električky, zranenia utrpelo niekoľko ľudí

BRNO 6. novembra (WebNoviny.sk) – Blízko hlavného nádražia v Brne sa v nedeľu večer čelne zrazili dve električky. Pri nehode utrpelo zranenia osem ľudí, vodička jednej z električiek ostala uviaznutá v kabíne. Nehoda na niekoľko hodín skomplikovala dopravu, informuje český spravodajský portál iDNES.cz.

Električky sa zrazili krátko po deviatej hodine večer na križovatke ulice Hybešova s ulicou Nové Sady. Križovatka bola čiastočne neprejazdná až do polnoci.

Odporúčame:
Pri nehode vrtuľníka zahynul syn bývalého korunného princa

„Vodič súpravy idúcej smerom k hlavnému nádražiu prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke. Príčinou bola buď nepozornosť vodiča, alebo technická závada na výhybke,“ uviedol hovorca brnenských policajtov Pavel Šváb.

Na miesto nehody prišli hasiči aj záchranári. Tí zranených ošetrili a previezli do zdravotníckych zariadení. Nehoda spôsobila brnenskému dopravnému podniku škody za milión českých korún (v prepočte približne 39-tisíc eur).

Viac k témam: Brno, Česká republika, dopravná nehoda, električka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Brne sa čelne zrazili dve električky, zranenia utrpelo niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *