Home / SLOVENSKO / Voľby priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov vieme poraziť voľbami, vraví Kiska

Voľby priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov vieme poraziť voľbami, vraví Kiska

NÁMESTOVO 6. novembra (WebNoviny.sk) – Regionálne voľby podľa prezidenta Andreja Kisku priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov „vieme poraziť našou najsilnejšou zbraňou – slobodnými a demokratickými voľbami“.

„Len tento úspech nás nesmie uspať a musíme pokračovať ďalej. Musíme ukazovať občanom, že meníme našu krajinu, že vieme o našich problémoch a že o problémoch nielen hovoríme, ale ich aj riešime,“ hodnotil v pondeľok voľby prezident počas pracovného výjazdu v Námestove.

Odporúčame:
Kompletné výsledky volieb do VÚC 2017

„Miesto, na ktorom stojím, je veľmi symbolické. Na tomto mieste predseda jednej z pobočiek Kotlebovej strany surovo zbil turistu z Dominikánskej republiky len preto, že má inú farbu pleti. Toto miesto je práve dnes po voľbách veľmi symbolické v tom, že hoci dostali extrémisti na frak, nesmieme poľaviť v súboji o srdce a charakter našej krajiny. Boj ešte nie je vyhratý,“ dodal Kiska pri brehu Oravskej priehrady.

Žilinského krajského predsedu Kotlebovej strany Ľudová strana Naše Slovensko Andreja M. v apríli tohto roku odsúdil Okresný súd Námestovo na 20 mesiacov s podmienečným odkladom na 30 mesiacov. Dôvodom bol útok na turistu z novembra 2014.

Podľa Kisku je dobrým signálom, že sa ľudia vedia spojiť. „Vedeli sa spojiť v banskobystrickej župe a ukázali, aké Slovensko chceme. Vo voľbách vyhralo sebavedomé Slovensko. Na jednej strane sa ukázalo, že pokiaľ sa vo voľbách postavia skutočne kvalitní kandidáti, tak nič nie je dopredu dané a politický boj je veľmi otvorený. Preto stále aj vyzývam ľudí, aby sa nebáli vstúpiť do politiky, že zmeny sú možné. Len treba, aby sa do politiky zapojili čestní a schopní ľudia,“ dodala hlava štátu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do VÚC 2017

Viac k témam: Andrej Kiska, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov vieme poraziť voľbami, vraví Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba a Danko spájajú sily, kandidátka SNS má byť atraktívna

Tomáš Taraba pravdepodobne po Veľkej noci ohlási spoluprácu s Andrejom Dankom a Slovenskou národnou stranou (SNS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *