Home / SLOVENSKO / Danko považuje výsledky volieb za úspech, SNS má historicky najvyšší počet poslancov vo VÚC

Danko považuje výsledky volieb za úspech, SNS má historicky najvyšší počet poslancov vo VÚC

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) má historicky najvyšší počet poslancov vo VÚC. Povedal to predseda SNS a predseda parlamentu Andrej Danko na nedeľnej tlačovej besede s tým, že výsledky považuje za úspech.

„Z hľadiska toho, kde SNS kedysi bola a kde je dnes, považujeme toto za úspech, SNS neprepadla,“ povedal s tým, že strana išla do volieb s 245 kandidátmi na poslancov a dosiahla najväčší počet priamych poslancov v krajských zastupiteľstvách.

Úspešní v krajských koalíciách

„Z hľadiska vývoja SNS považujem voľby za skúšku našich regionálnych kádrov, ako pracujú v okresoch a krajoch naši členovia. Najbližší snem SNS sa musí z výsledkov poučiť a v rámci štruktúr vyhodnotiť úspech aj neúspech,“ povedal Danko s tým, že všetky predvolebné dohody vedenie SNS nechávalo na regionálnych štruktúrach.

Odporúčame:
Online: Slováci rozhodli o županoch, niektoré volebné miestnosti zostali otvorené aj po 22:00

Dodal, že v krajoch, v ktorých SNS uzavrela koaličné predvolebné dohody, boli úspešní. Bolo tomu tak v Nitrianskom kraji i Trenčianskom kraji. V Banskobystrickom tiež podporovala SNS kandidáta Jána Luntera spolu s ďalšími politickými vládnymi aj opozičnými stranami.

„Snažili sme sa, na úrovni, kde koalícia bola možná, dohody uzatvárať,“ povedal líder SNS. Národniari podľa neho zabojovali sami vo viacerých krajoch, kde kandidáti na krajských poslancov za SNS obstáli. Vyzdvihol Žilinský kraj, kde sa do krajského zastupiteľstva dostalo až päť kandidátov na čele s poslancom Národnej rady SR Štefanom Zelníkom. SNS bude mať dvoch zástupcov v Prešovskom kraji a po jednom zástupcovi v Banskobystrickom a v Košickom kraji.

Potešila ho volebná účasť

Predseda parlamentu Danko poďakoval všetkým, ktorí organizovali voľby a ktorí na ne dohliadali. Zagratuloval všetkým, ktorí vo voľbách uspeli. „Nikto výsledky nespochybňuje. Snažil som sa apelovať na ľudí, aby politiku nevnímali ako proces, ktorý treba stále kritizovať. Treba sa zodvihnúť a ísť voliť,“ povedal a vyjadril z 29,95 percentnej účasti radosť. „Aj my, ústavní činitelia, máme nabádať, aby aj eurovoľby dopadli minimálne tak, ako dopadli voľby do VÚC,“ uviedol

Danko sa s predsedom vlády a lídrom Smeru-SD Robertom Ficom o výsledkoch krajských volieb zatiaľ nehovoril. Koaličné rozhovory sú podľa jeho slov naplánované na pondelok 6.novembra. Voľby nepovažuje však za výprask koalície. Za výsledky je podľa neho zodpovedá každá strana osobitne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Župné voľby do VÚC 2017

Viac k témam: Andrej Danko, SNS Slovenská národná strana, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko považuje výsledky volieb za úspech, SNS má historicky najvyšší počet poslancov vo VÚC © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Platy sa poslancom neznížia, Matovičov návrh získal iba 33 hlasov (video)

Igor Matovič tiež chcel zaviesť možnosť, aby strany mohli doplácať svojim poslancom podľa ich aktivity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *