Home / EKONOMIKA / Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania

Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania

LONDÝN 5. novembra (WebNoviny.sk) – Televízni vysielatelia v Británii pravdepodobne budú musieť presunúť časť podnikania za hranice, ak sa nedosiahne dohoda s Európskou úniou o podmienkach odchodu krajiny z bloku.

Organizácia medzinárodných vysielateľov v Británii uviedla, že v krajine môžu byť ohrozené tisíce pracovných miest v prípade „tvrdého“ brexitu, čiže ak Británia odíde z EÚ bez obchodnej dohody. Informoval o tom v nedeľu britský portál bbc.com.

Odporúčame:
Fico sa stretol s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit, hovorili o Slovákoch vo Veľkej Británii

„Neexistencia obchodnej dohody ohrozí postavenie Veľkej Británie ako popredného európskeho centra pre medzinárodné vysielanie,“ uviedla Asociácia komerčných vysielateľov (COBA), ktorá zastupuje také mediálne spoločnosti ako Eurosport, Disney a Discovery.

„Neexistencia dohody ohrozí tisíce pracovných miest v britskom vysielacom sektore, stovky miliónov libier každoročných investícií a naruší dlhodobú globálnu konkurencieschopnosť sektora,“ konštatovala asociácia.

K mestám, ktoré dúfajú, že prilákajú medzinárodných vysielateľov, patria napríklad Amsterdam a Dublin, dodal portál bbc.com.

Viac k témam: brexit, ekonomika, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci nemajú záujem o prácu vo výrobe, podniky preto plánujú prijať viac ľudí z krajín mimo Európskej únie

V tomto roku plánuje polovica slovenských výrobných podnikov naberať nových zamestnancov, ich zníženie plánuje len 11 percent firiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *