Home / SVET / Členovia rodín sa otrávili neznámymi hubami, prežili len dvaja ľudia

Členovia rodín sa otrávili neznámymi hubami, prežili len dvaja ľudia

16.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na juhu Mexika zomrelo päť ľudí po tom, ako sa otrávili hubami. Ďalšie dve osoby majú zdravotné problémy. Úrady v štáte Chiapas v pondelok uviedli, že v jednom prípade zomreli traja členovia rodiny v meste Huixtán, ďalší ich príbuzný prežil a je v rukách lekárov.
V rovnakej oblasti, kde obyvatelia často zberajú huby, zomreli dvaja členovia inej rodiny, pričom jedna žena prežila.

Do laboratórií už poslali vzorky, podľa ktorých zistia, ktoré huby ľudí zabili.
Štátne orgány upozornili neskúsených hubárov, aby sa pred konzumáciou nájdených húb radšej ubezpečili, či sú jedlé.

Viac k témam: nemocnica, otrava hubami
Zdroj: Webnoviny.sk – Členovia rodín sa otrávili neznámymi hubami, prežili len dvaja ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite sa tiež

Rusko tvrdí, že dobylo dve dediny na východe Ukrajiny

Ukrajinské letectvo uviedlo, že v noci zo soboty na nedeľu zostrelilo 60 ruských bezpilotných lietadiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *