Home / EKONOMIKA / Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku pribúda, najpočetnejšie zastúpenie majú Srbi

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku pribúda, najpočetnejšie zastúpenie majú Srbi

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Ku koncu septembra tohto roka pracovalo na Slovensku 45,9 tisíca cudzincov. V porovnaní s koncom septembra minulého roka ide o nárast o 12,7 tisíca osôb.

Odporúčame:
Nezamestnanosť pod päť percent má 33 okresov, najmenej ľudí bez práce majú Piešťany

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Srbska. Tých ku koncu deviateho mesiaca tohto roka na Slovensku pracovalo vyše 8,5 tisíca, čo je medziročne viac o 4,3 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Počet Rumunov stúpol

Na druhej priečke sú občania Rumunska, ktorých prišlo za prácou na Slovensko takmer 8,5 tisíca. Medziročne tak počet občanov Rumunska pracujúcich na Slovensku stúpol o 1,1 tisíca.

Nasleduje Česká republika, ktorá zaznamenala na konci septembra 4,5 tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 576 ľudí.

Najviac pracujúcich v Bratislave

Každý štvrtý cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu septembra v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 12,7 tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 9,5 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 1,6 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len piati cudzí štátni príslušníci pracovali v okrese Gelnica.

Viac k témam: cudzinci, ekonomika, práca, zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku pribúda, najpočetnejšie zastúpenie majú Srbi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ledecký vyzval Krajniaka na podporu zamestnanosti v najmenej rozvinutých okresoch a znižovanie aktivačných prác (video)

Tvrdí, že aktivačné práce sa určite nemajú zrušiť, pretože na ne boli naviazané sociálne dávky, ktoré keď zrušia, tak sa ľudia, ktorí ich poberajú, dostanú do existenčných problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *