Home / SLOVENSKO / Údajný bos sýkorovcov zvaný „Kýbel“ ostáva vo väzbe, senát zamietol žiadosť o prepustenie

Údajný bos sýkorovcov zvaný „Kýbel“ ostáva vo väzbe, senát zamietol žiadosť o prepustenie

BANSKÁ BYSTRICA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vo štvrtok zamietol žiadosť o prepustenie z väzby obžalovaného údajného bosa sýkorovcov Róberta L., zvaného Kýbel.

Odporúčame:
Ministerstvo financií skončilo nútenú správu Martina, mesto zaplatilo miliónový dlh

Voči tomu podal obžalovaný sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Senát ŠTS v Banskej Bystrici rozhodoval o väzbe v súvislosti s rozhodnutím Najvyššieho súdu SR z 18. októbra, že prípad sa odníma krajskému súdu a o veci bude rozhodovať pôvodný senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici.

Najvyšší súd rozhodnutia zrušil

O väzbe Róberta L. rozhodoval v auguste aj Krajský súd v Banskej Bystrici po tom, ako mu vec prikázal Najvyšší súd SR. Ani vtedy sa údajný bos sýkorovcov na slobodu nedostal.

Na pár dní slobodu okúsil jeho spoluobžalovaný Ivan C., zvaný Vincko, ale toho opäť vzali do väzby na základe obvinenia z troch doteraz neriešených vrážd a nedovoleného ozbrojovania.

Odporúčame:
Súd zablokoval Trumpov zákaz transrodových osôb v armáde

Pôvodný senát ŠTS vo veci „sýkoriek“ už dva razy rozhodol, ale Najvyšší súd SR zrušil doterajšie rozsudky. Najnovšie pojednávanie s Róbertom L. a ďalšími „sýkorkami“ vytýčili na koniec novembra.

Pojednávanie vo väzení

Skupinu stíhajú za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vraždy, všeobecné ohrozenie a iné trestné činy. Obžalovaní sa priamo, alebo ako spolupáchatelia, či účastníctvom podieľali na zavraždení bratov Diničovcov, Romana Deáka, Miloša Piliara, Alojza Házyho a Dalera Hlavačku.

Hlavné pojednávanie so skupinou sa začalo v januári 2015 v neprítomnosti Róberta L., Martina B. a Jozefa R. Proces mal vyvrcholiť 12. októbra 2015 záverečnými rečami. Tesne predtým však na Morave zadržali hľadaného Martina B., zvaného Rus a o dva týždne v Nemecku Róberta L. Tým sa proces predĺžil.

V marci 2016 i v apríli 2017 senát rozhodol o vine obžalovaných zo skupiny a vymeral tri tresty odňatia slobody na doživotie pre Róberta L. a jeho komplicov Ivana C. a Jozefa R. Pojednávanie za sprísnených bezpečnostných opatrení bolo v banskobystrickom Ústave na výkon väzby a aj najnovší proces bude tam.

Viac k témam: Špecializovaný trestný súd SR, súd, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Údajný bos sýkorovcov zvaný „Kýbel“ ostáva vo väzbe, senát zamietol žiadosť o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Eurobarometer ukázal, čo najviac trápi Slovákov aj historické minimá dôvery vo vládu a parlament

Aktuálnu situáciu na Slovensku vníma negatívne 79 percent obyvateľov, sme pesimistickejší v porovnaní s obyvateľmi krajín Európskej únie (EÚ), s ktorými susedíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *