Home / SLOVENSKO / Na župné voľby v Banskobystrickom kraji sú pripravené aj špeciálne policajné útvary

Na župné voľby v Banskobystrickom kraji sú pripravené aj špeciálne policajné útvary

BANSKÁ BYSTRICA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Polícia v Banskobystrickom kraji zvýši dohľad počas konania volieb do orgánov samosprávnych krajov vyhlásených na sobotu 4. novembra 2017.

Odporúčame:
Kampaň pre voľby do VÚC 2017 končí, začína sa moratórium

„Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Policajné hliadky budú venovať zvýšenú pozornosť objektom, v ktorých sa nachádzajú volebné miestnosti okrskových volebných komisií a okresné volebné komisie,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

V mestách a obciach budú podľa hovorkyne dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby je polícia pripravená nasadiť špeciálne policajné útvary i pyrotechnikov.

Odporúčame:
Ortopéd z nitrianskej nemocnice vzal úplatok už dvakrát, polícia ho sledovala niekoľko mesiacov

„Príslušníci Policajného zboru budú úzko spolupracovať aj s predsedami príslušných volebných komisií,“ dodala Faltániová.

Polícia vyzýva občanov, aby akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb bezodkladne oznámili na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo 158.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Polícia SR, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Na župné voľby v Banskobystrickom kraji sú pripravené aj špeciálne policajné útvary © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Proces výberu riaditeľa SND je v rozpore so zákonom, tvrdí advokátska kancelária

Na základe právnych predpisov by malo ministerstvo vymenovať riaditeľa SND na základe výberového konania alebo priamym oslovením, MK SR však vyhlásilo verejné vypočutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *