Home / SVET / Polícia zatkla takmer tristo osôb podozrivých z členstva v Islamskom štáte

Polícia zatkla takmer tristo osôb podozrivých z členstva v Islamskom štáte

ANKARA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Turecká polícia zatkla za uplynulých jedenásť dní 283 ľudí, ktorí sú podozriví z členstva v teroristickej organizácii Islamský štát (IS).

Vo štvrtok to formou stanoviska oznámilo riaditeľstvo s tým, že operáciu namierenú proti IS uskutočnili muži zákona v 25 provinciách a zhabali pri tom 66 improvizovaných výbušných zariadení. Zo zadržaných údajných militantov je 96 tureckej národnosti, ďalších 187 je zo zahraničia.

Odporúčame:
Útočníka z Manhattanu obvinili z terorizmu, v nemocnici žiadal vyvesiť vlajku Islamského štátu

Turecko viní Islamský štát z početných smrteľných útokov, ktoré si od roku 2015 vyžiadali vyše 300 mŕtvych. Okrem boja s extrémistami priamo v Turecku sa tamojšie bezpečnostné sily podieľajú aj na podobnej operácii v hraničnej oblasti v severnej Sýrii. Tú odštartovali v auguste 2016 po tom, ako sa samovražedný útočník odpálil na svadbe.

Viac k témam: Islamský štát, polícia, súdy, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zatkla takmer tristo osôb podozrivých z členstva v Islamskom štáte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmietne Fínsko ponuku Turecka? Prezident Niinistö pripustil vstup do NATO ešte pred Švédskom

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že jeho vláda bude napredovať v procese ratifikácie prihlášky Fínska do aliancie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *