Home / šport / Hokej / Boyle po prekonaní chronickej leukémie odohral vyše 15 minút a vystrelil na brankára

VANCOUVER 2. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejista Brian Boyle absolvoval sezónny debut po prekonaní chronickej myeloidnej leukémie pri víťaznom stredajšom stretnutí severoamerickej NHL proti Vancouveru Canucks (2:0).

Na tréningu od konca októbra

Skúsený útočník odohral pri návrate na ľad vyše 15 minút a ohrozil súperovho brankára jednou strelou. „Bola to dlhá cesta, som dojatý,“ povedal podľa ESPN po predzápasovom rozkorčuľovaní. Do tréningového procesu sa vrátil koncom októbra.

Brianovi Boyleovi diagnostikovali leukémiu. Verí, že stihne začiatok NHL

Tridsaťdvaročnému Američanovi chorobu zistili pri krvných testoch v úvode predsezónneho kempu NHL, keď výsledky vykazovali nerovnomernosti z minulej sezóny.

Skľučujúca správa od lekára

„Keď sedíte oproti lekárovi a oznámi vám, že máte leukémiu, musíte zbystriť pozornosť. Bola to skľučujúca správa. Našťastie, prišli na to včas,“ uviedol už dávnejšie hráč, ktorý v júli podpísal s klubom zmluvu na dva roky v hodnote 5,5 milióna dolárov. Od prvých chvíľ veril, že sa vráti na ľad.

Boyle odohral 624 zápasov základnej časti NHL v tímoch Los Angeles Kings, New York Rangers, Tampa Bay Lightning a Toronto Maple Leafs s bilanciou 93 gólov a 76 asistencií. V play-off pridal 106 stretnutí so ziskom 28 bodov (15+13).

Viac k témam: Brian Boyle, hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Boyle po prekonaní chronickej leukémie odohral vyše 15 minút a vystrelil na brankára © SITA Všetky práva vyhradené.