Home / SVET / Kongresmani zverejnili reklamy na Facebooku, ktoré mali ovplyvniť prezidentské voľby v USA

Kongresmani zverejnili reklamy na Facebooku, ktoré mali ovplyvniť prezidentské voľby v USA

WASHINGTON 1. novembra (WebNoviny.sk) – Členovia výboru na kontrolu tajných služieb Snemovne reprezentantov amerického Kongresu zverejnili v stredu niektoré z reklám, ktoré si na Facebooku zadávala ruská agentúra.

Odporúčame:
Padli prvé obvinenia pre údajný zásah Ruska do volieb v USA, dotknutým osobám hrozí väzenie

Inzercia mala za cieľ rozoštvať proti sebe jednotlivé názorové skupiny v rámci Spojených štátov, podnietiť väčší odpor voči prisťahovalcom a moslimom, a predovšetkým znechutiť voličom Hillary Clintonovú, protikandidátku Donalda Trumpa v minuloročných prezidentských voľbách.

Mnohé z reklám reagujú na vyfabrikované správy, ktoré napríklad spájajú Clintonovú s bezbrehou podporou prenikania islamu či dokonca terorizmu do USA. „Podporte Hillary! Zachráňte amerických moslimov!“ uvádza sa napríklad v jednej z reklám, ktorá má navodiť dojem, že ide o originálny propagačný materiál z dielne Clintonovej štábu. Reklama obsahuje fotografiu, na ktorej je Clintonová vedľa moslimskej ženy zahalenej v hidžábe.

Kongresmani zverejnili len menšiu časť reklám, ich celkový počet mal byť podľa Facebooku okolo 3 000. Zadávala ich ruská Agentúra na prieskum internetu a platené boli v rubľoch.

Viac k témam: Donald Trump, facebook, Hillary Clintonová, prezidentské voľby v USA, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongresmani zverejnili reklamy na Facebooku, ktoré mali ovplyvniť prezidentské voľby v USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *