Home / SLOVENSKO / Jeden voličský hlas podľa Vrabeľa mal stáť tri eurá, Pollák ponúka prácu za usvedčenie politikov

Jeden voličský hlas podľa Vrabeľa mal stáť tri eurá, Pollák ponúka prácu za usvedčenie politikov

BRATISLAVA 1.novembra (WebNoviny.sk) – Ponúkol pomoc pri volebnej kampani a sľúbil, že zabezpečí voličské hlasy v šiestich rómskych osadách v Bardejovskom okrese.

Okresný predseda SaS v Bardejove Milan Vrabeľ v stredu na tlačovej konferencii v Bratislave tvrdil, že pred niekoľkými týždňami ho oslovil neznámy muž a ponúkol mu pomoc v novembrových voľbách do samosprávnych krajov. Vrabeľ tvrdí, že až počas stretnutia mu človek povedal bližšiu informáciu o tom, ako si to predstavuje.

V prospech tých, ktorí si zaplatia

Garanciou bolo, že hlasy zabezpečí v prospech tých kandidátov, ktorí ich zaplatia. „Dostal som aj zoznam s konkrétnym počtom hlasov v jednotlivých osadách a finálny súčet týchto hlasov. Za jeden hlas mala byť suma tri eurá,“ pokračoval Vrabeľ s tým, že osoba, ktorá zabezpečovala tieto hlasy, prezentovala, že vie spolu zabezpečiť spolu 2 600 hlasov. Na mandát krajského poslanca v okrese Bardejov treba podľa Vrabeľa okolo tritisíc hlasov.

Odporúčame:
V župných voľbách sa dá hlasovať iba v mieste trvalého bydliska, neexistuje voličský preukaz

O tomto prípade predseda SaS v Bardejove vypovedal pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Košiciach. Ako uviedol, jednu osobu, ktorá ponúkala hlasy, v utorok zatkli. Ďalšie informácie Vrabeľ pre pokračujúce vyšetrovanie nechcel hovoriť.

Odporúčame:
Prvovoliči by mali využiť právo voliť, upozorňuje Marosz

Hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl v stredu pre agentúru SITA potvrdil, že Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru robí viac prípadov volebnej korupcie, ku ktorým sa pre súčasné procesné úkony bližšie vyjadrovať nebudú. „Informácie k týmto prípadom poskytneme až po skončení volieb,“ zhrnul.

Odmenení prácou za usvedčenie politika

Na nakupovanie hlasov v rómskych osadách v pondelok na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR upozornil aj bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák, ktorý chce týmto prípadom zabrániť. Vyzýva ľudí, aby sa prihlásili a vypovedali o tom, čo sa v osadách pred voľbami deje.

Ľudí chce motivovať, aby povedali, že v nejakej lokalite bol politik a kupoval hlasy. Tí odvážni, ktorí sa rozhodnú usvedčiť politikov, budú odmenení prácou. „Prvým desiatim ľuďom, ktorí vypovedajú, nájdem prácu minimálne na rok a minimálne za 500 eur v čistom,“ oznámil v pondelok novinárom.

Odporúčame:
Kampaň pre voľby do VÚC 2017 končí, začína sa moratórium

Kontaktovať možno telefónne číslo +421 910 222 672. Podľa neho linku však môžu ľudia zneužívať. Všetky informácie, ktoré dostanú, oznámia polícii a nahlásené prípady budú ďalej vyšetrovať.

Voľby do vyšších územných celkov budú v sobotu 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Agentúru SITA požiadala o stanovisko aj Prezídium Policajného zboru.

Viac k témam: kupovanie hlasov, Milan Vrabeľ, Peter Pollák, rómovia, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Jeden voličský hlas podľa Vrabeľa mal stáť tri eurá, Pollák ponúka prácu za usvedčenie politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *