sobota , 30 mája 2020
Home / POLITIKA / ŠÍRIL HOAX o migrantoch, POLÍCIA si na neho poSVIETI. Skončí v BASE?

ŠÍRIL HOAX o migrantoch, POLÍCIA si na neho poSVIETI. Skončí v BASE?

ABSURDNÝ HOAX a POLÍCIA VOČI JEHO AUTOROVI KONÁ

Polícia Slovenskej republiky začala konať pre podozrenie zo šírenia poplašnej správy po tom, čo Roman Ferko zverejnil na svojom FB profile tento príspevok:

Polícia SR reagovala okamžite takto

Loading…

 

a zároveň slvenská polícia zverejnila aj odpovede pre Romana Ferka:

Otázka: Ako sa sem dostali?
Odpoveď: Keďže neslovensky pôsobiaci ľudia na fotografii sa rozhodli stráviť slnečný deň na jednom z najznámejších kúpalísk v Bratislave medzi stovkami ľudí, tak asi sa sem dostali legálnym spôsobom, keďže určite počítali s tým, že budú pútať pozornosť ľudí ako je pán Roman Ferko, a preto by v prípade nelegálneho prekročenia hraníc riskovali zadržanie a vyhostenie do svojej domovskej krajiny a to len kvôli opaľovaniu a kúpaniu.

Otázka: Aké majú doklady?
Odpoveď: Viď predošlú odpoveď, a teda majú doklady také, aké má aj Roman Ferko – občiansky preukaz alebo pas. Prečo by mali iba občiansky preukaz a nie pas, keď sú migranti z ďaleka? Pretože, keď je niekto tmavšej pleti neznamená automaticky, že je migrant. Môže byť Rakúšan, Maďar, dokonca aj Slovák.

Otázka: Z čoho žijú?
Odpoveď: Viď predošlé odpovede, a teda žijú buď z práce tam, kde robia, alebo z vreckového od rodiny, alebo môžu byť aj nezamestnaní a poberať sociálnu podporu.

Otázka: Sú pod kontrolou?
Odpoveď: Nie, pretože sú to obyčajní ľudia ako vy, pán Roman Ferko. Pod kontrolou je predovšetkým východná hranica s Ukrajinou a bezpečnostné opatrenia vykonávame aj na ostatných hraničných priechodoch + po celom území SR na základe operatívnej činnosti.

Ako ďalej Roman Ferko píše, má ísť o bojaschopných mužov, žiadnych chudákov, ktorí utekajú pred vojnou. Nie je známe, aké štandardy má spĺňať človek, ktorý uteká pred vojnou – má byť chudší, má mať šedivé vlasy, má mať odtrhnutú nohu?

V konečnom dôsledku nikto nemôže mať žiadne obavy, že ich tu budú raz “tisíce”, keď politické stanovisko SR je jasné – odmietajúce kvóty. O Slovensku nemajú migranti záujem, orientujú sa na iné štáty. SR udelí do 5 azylov ročne. SR má jeden z najprísnejších systémov udeľovania azylu v Európe, každý prisťahovalec mimo EÚ prechádza náročnou bezpečnostnou kontrolou, väčšina žiadostí o azyl je zamietnutá.

Ďakujeme Petrovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA odmeňujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Zdroj: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vodič s alkoholom v krvi prekročil dvojnásobne povolenú rýchlosť, prišiel o vodičský preukaz

Vodičovi v mieste, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 90 km/hod., policajti namerali 186 km/hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *