nedeľa , 25 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Veronika Remišová naznačila, do ktorej strany by mohla vstúpiť po odchode z OĽaNO

Veronika Remišová naznačila, do ktorej strany by mohla vstúpiť po odchode z OĽaNO

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Poslankyňa NR SR Veronika Remišová a štvorica odídencov z hnutia Igora Matoviča bude s bývalými kolegami spolupracovať, hoci sa o nich niektorí nevyjadrujú pekne.

Uviedla to pre agentúru SITA Remišová s tým, že kandidovali s tým istým programom. “Ten program a boj proti korupcii budeme podporovať do konca volebného obdobia,” povedala.

Rozhodnutie odísť z OĽaNO bolo ťažké

Dnes už nezaradená poslankyňa NR SR zopakovala, že rozhodovanie nepokračovať v OĽaNO bolo pre ňu veľmi ťažké.

Chcem korektne uzavrieť jednu kapitolu smerom k svojim bývalým kolegom, na aktuálnej schôdzi parlamentu máme ešte spoločné návrhy zákonov. Dovtedy nechcem hovoriť podrobnosti o mojej budúcnosti v politike,” vyjadrila sa.

Do ktorej inej politickej strany pôjde, o tom sa rozhodne podľa toho, či bude mať strana dobrý program a tím ľudí, s ktorým dokážu pohnúť s problémami, ktoré ľudí na Slovensku trápia. “A samozrejme aby mala nulovú toleranciu ku korupcii,” podotkla.

V parlamentne budú pôsobiť ako nezaradení

Poslanci NR SR z poslaneckého klubu OĽaNO Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Jozef Lukáč, Veronika Remišová a Anna Verešová v utorok oznámili, že v parlamentných voľbách 2020 nebudú kandidovať za hnutie OĽaNO.

Hoci sme neboli členmi hnutia OĽaNO, práci pre hnutie sme venovali všetku energiu. K nášmu rozhodnutiu prispeli viaceré dôvody,” uviedla Remišová. Pätica poslancov zároveň opustila poslanecký klub hnutia a v parlamente budú pôsobiť ako nezaradení.

Bývala predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová priblížila, že hoci rozhodnutie nekandidovať za OĽaNO oznámili spoločne, každý z nich musí urobiť rozhodnutie za seba, kde vidí svoje miesto a ako chce meniť Slovensko k lepšiemu.

Kresťanskodemokratické hnutie Alojza Hlinu pre agentúru SITA uviedlo, že ak sa rozhovory o možnej spolupráci uskutočňujú, tak v začiatkoch diskrétne a mimo kamier. “KDH je štandardná demokratická strana,” dodal hovorca Stano Župa.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Veronika Remišová naznačila, do ktorej strany by mohla vstúpiť po odchode z OĽaNO © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opitý muž bez vodičského oprávnenia zničil tri autá, nafúkal viac než dve promile

Šofér Renaultu na rovnom úseku narazil do vozidla Volkswagen, ktoré následne narazilo do vozidla Kia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *