Home / šport / Ostatné športy / Slovenskí hádzanári sa s kvalifikáciou na ME 2020 rozlúčili desaťgólovou prehrou v Rusku

PETROHRAD 16. júna (WebNoviny.sk) – Hádzanári Slovenska sa v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov vo Švédsku, Rakúsku a Dánsku (10. – 26. januára. 2020) nedočkali prvého bodového zisku ani vo svojom záverečnom vystúpení.

Zverenci nového trénera Petra Kukučku po dobrom výkone v stredajšom zápase v Šali proti družstvu Maďarska (20:21) neuspeli v nedeľňajšom stretnutí 6. kola, keď v Petrohrade podľahli domácim Rusom 20:30 (8:17). Pre Slovákov to bola šiesta prehra v 7. kvalifikačnej skupine, a tak obsadili posledné štvrté miesto, ešte aj za Talianmi.

Vyrovnaný druhý polčas

Hádzanári Ruska diktovali tempo zápasu od úvodných minút a ani raz svojho súpera nepustili do vedenia. Slováci sa prvého gólu dočkali až v siedmej minúte, keď už prehrávali 0:3. Postupne sa náskok domáceho tímu zvyšoval a zverenci Petra Kukučku odchádzali do šatní za nepriaznivého stavu 8:17.

Po zmene strán sledovali diváci vyrovnanejšiu hádzanú. Slovákom sa za úvodnú štvrťhodinu druhého polčasu podarilo streliť viac gólov než za celé prvé dejstvo a v 45. min upravili skóre na 17:22. Viac sa však už súperovi nedokázali priblížiť a napokon prehrali rozdielom desiatich gólov 20:30.

Rusi s istotou postupu

Reprezentanti SR sa ruským súperom nerevanšovali za nešťastnú prehru 21:22 z októbrovej konfrontácie v Prešove.

Rusi mali už pred zápasom v Petrohrade istotu postupu, pretože v 7. kvalifikačnej skupine obsadili druhú pozíciu za víťazným Maďarskom, ktoré v záverečnom dueli zdolalo Taliansko tesne 32:29.

Na kontinentálny šampionát hádzanárov v roku 2020 sa kvalifikujú prví dvaja z jednotlivých skupín a štyri najlepšie z ôsmich tímov na 3. priečkach v skupinách.

4. Slovensko 6 0 0 6 129:155 0

Viac k témam: Kvalifikácia hádzanárov o postup na ME 2020, Slovenská hádzanárska reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hádzanári sa s kvalifikáciou na ME 2020 rozlúčili desaťgólovou prehrou v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.