Home / SVET / Na Ukrajine zranili muža, ktorý je podozrivý z pokusu o atentát na Putina

Na Ukrajine zranili muža, ktorý je podozrivý z pokusu o atentát na Putina

KYJEV 31. októbra (WebNoviny.sk) – Na Ukrajine zranili Čečenca, ktorý je podozrivý z pokusu o atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zástupca ministerstva vnútra uviedol, že Adam Osmajev je nažive, jeho manželka Amina Okujeva však útok na auto, v ktorom sa viezli, neprežila. K pondelkovému incidentu sa nikto neprihlásil.

Atentát na Putina

Ruské úrady v roku 2012 vyhlásili, že sa muž podieľal na príprave atentátu islamistov, ktorí chceli zabiť Putina. Plánovali umiestniť míny na ulici v Moskve, ktorú hlava krajiny používala každý deň.

Odporúčame:
Politické represálie boli pre náš ľud tragédiou, odsúdil Putin čistky z čias Sovietskeho zväzu

Rusko neskôr požiadalo Ukrajinu, aby im vydala muža, no Kyjev to odmietol s tým, že počká na rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci odvolania proti vydaniu do Ruska.

Pomáhali bojovať

Osmajev v júni prežil pokus o vraždu v Kyjeve. Útočníka vtedy postrelila jeho zosnulá manželka. Tá kedysi pracovala ako poradkyňa pre poslanca, ktorý nedávno v hlavnom meste krajiny utrpel zranenia počas bombového útoku.

Manželia sa stali známymi najmä vďaka tomu, že na východe krajiny pomáhali bojovať ukrajinskej armáde proti pro-ruským rebelom.

Viac k témam: krimi, Ukrajina, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine zranili muža, ktorý je podozrivý z pokusu o atentát na Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Schéma EÚ o presune detí migrantov z Grécka sa skončila, Únia čelí obavám z prieťahov pri uzatváraní novej dohody

Európska komisia prisľúbila, že po rokoch odkladov v roku 2024 dokončí nové migračné pravidlá, spoločné pre všetky členské štáty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *