Home / SLOVENSKO / Bránik informuje o závažných podozreniach z trestných činov u Kotlebovcov

Bránik informuje o závažných podozreniach z trestných činov u Kotlebovcov

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja sa údajne porušoval Zákonník práce a falšovali dokumenty o evidencii dochádzky. Na tlačovej besede o tom informoval publicista venujúci sa extrémizmu Radovan Bránik.

Podľa jeho zdrojov na úrade funguje oficiálna evidencia dochádzky a reálna evidencia. Ako Bránik dodal, dokumenty, ku ktorým sa dostal a ktoré vykazujú známky pravosti, odovzdá Generálnej prokuratúre SR, pretože verí, že tá porušenie zákona vyrieši.

Odporúčame:
Marian Kotleba si zavaril ďalšou dotáciou, sumu 1488 eur preveruje NAKA

Bránik tvrdí, že má k dispozícii sfalšované dokumenty od apríla 2014 do mája 2016 a pod dokumentmi sú podpísaní predstavitelia Kotleba ĽSNS Martin Beluský a Milan Uhrík ako šéfovia úradu. Podľa Bránika o tom takisto musela vedieť šéfka oddelenia ľudských zdrojov Alena Kovaříková, nevie ale odpovedať na otázku, či o tom vedel predseda BBSK Marian Kotleba.

Podľa Bránika sa dá v tomto prípade hovoriť o niekoľkých porušeniach zákona – o falšovaní úradných listín, podvode či zneužití právomocí verejného činiteľa. Dokumenty sa podľa neho týkajú dochádzky vrátnikov. Nemôže však odpovedať na to, kto presne a akým spôsobom dokumenty falšoval.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Generálna prokuratúra SR, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Radovan Bránik, Zákonník práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Bránik informuje o závažných podozreniach z trestných činov u Kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba a Danko spájajú sily, kandidátka SNS má byť atraktívna

Tomáš Taraba pravdepodobne po Veľkej noci ohlási spoluprácu s Andrejom Dankom a Slovenskou národnou stranou (SNS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *