Home / SVET / Taliansko sužujú desiatky lesných požiarov, silný vietor situáciu zhoršuje

Taliansko sužujú desiatky lesných požiarov, silný vietor situáciu zhoršuje

RÍM 30. októbra (WebNoviny.sk) – Na severozápade Talianska vyčíňa aktuálne viac než 15 lesných požiarov. V nedeľu večer zasahovalo v regiónoch Piemont a Lombardsko približne 200 hasičov.

Asi tisíc ľudí muselo opustiť svoje domovy, informovali miestne médiá. Najviac zasiahnuté je pritom údolie Val di Susa, kde sa plamene podporované silným vetrom čoraz viac približujú k obytným oblastiam.

Odporúčame:
Video: Požiar v továrni na ohňostroje si vyžiadal desiatky mŕtvych (aktualizované)

Uzavrieť museli aj časť diaľnice vedúcej k tunelu Mont-Cenis. Grécko a Chorvátsko poslali Talianom na pomoc po dve hasiace lietadlá, pre silný vietor a hustý dym však v nedeľu nemohli zasahovať.

V Taliansku spálili lesné požiare v tomto roku už 140-tisíc hektárov krajiny, čo je viac než trikrát toľko ako v predchádzajúcom roku. Dôvodom boli predovšetkým vysoké teploty a veľké sucho.

Viac k témam: lesné požiare, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko sužujú desiatky lesných požiarov, silný vietor situáciu zhoršuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *