Home / SLOVENSKO / Aktualizované: Železnice rušia niektoré vlakové spojenia, iné vlaky pre silný vietor meškajú

Aktualizované: Železnice rušia niektoré vlakové spojenia, iné vlaky pre silný vietor meškajú

aktualizované 29. októbra, 17:07

BRATISLAVA 29. októbra (WebNoviny.sk) – Počasie spôsobuje problémy aj na železničných tratiach. Viaceré vlakové spoje majú meškanie.

Odporúčame:
Silný vietor spôsobuje na Slovensku výpadky elektrickej energie, hasiči odstraňujú spadnuté stromy

Ako informuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na Twitteri, osobná doprava je prerušená v úseku Veľké Leváre – Sekule. Dôvodom je poškodené trolejové vedenie a predpokladané meškanie vlakov 120 minút. Vlak EC 277 Praha hl.n. – Budapest-Keleti mešká zo stanice Zohor 111 min.

EC 277 (Praha hl.n. 9:52 – Budapest-Keleti 16:35) mešká zo stanice Zohor 111 min. Dôvod: poškodené trolejové vedenie.
— ZSSK mimoriadne (@zssk_mimoriadne) October 29, 2017

Dôvodom je taktiež poškodené trolejové vedenie. Aktualizované informácie o vlakových spojeniach sú dostupné na Twitteri ZSSK.

V úseku Kúty – Devínska Nová Ves sú vlakové spojenia nahradené náhradnou autobusovou dopravou. Vlak Ex 127 Praha hl.n. – Žilina mešká na území ČR 136 min.

Odporúčame:
Silný vietor zatvoril cintoríny v Bratislave pravdepodobne až do pondelka

Stominútové meškanie mal IC vlak 514 z Košíc do Bratislavy. Dôvodom bola porucha trolejového vedenia. V úseku Krásno nad Kysucou – Čadca a Vyšné Hágy – Štrbské Pleso tiež prerušili vlakové spojenie.

Komplikácie spôsobilo poškodené trolejové vedenie i popadané stromy na koľajniciach.

Obmedzenia sú na trinástich úsekoch

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od desiatej hodiny dopoludnia zaznamenali podľa slov hovorkyne Martiny Pavlikovej úplné alebo čiastočné obmedzenia na trinástich úsekoch.

Ako pre agentúru SITA uviedla, obmedzenia vlakovej dopravy sú na úsekoch Zohor – Devínska Nová Ves, Veľké Leváre – Sekule. Vlaková doprava je prerušená v úseku Veľké Leváre – Malacky pre spadnutý horiaci strom na trati. Komplikácie sú aj v úsekoch Senica – Jablonica, Skalica – Holíč nad Moravou. Vlaky nepremávajú v úseku Vyšné Hágy – Štrbské Pleso pre popadané stromy a konáre na trati.

Vlak narazil do stromu

Rovnako nepremáva ani Ozubnicová železnica Štrba – Štrbské Pleso. Dodala, že na trase Čadca – Krásno nad Kysucou idúci vlak narazil do stromu, ktorý zasahoval do jazdnej dráhy vlakovej súpravy, no nikomu sa nič nestalo.

Pri výpadkom elektrickej energie ŽSR vo viacerých využíva náhradné zdroje. Ako hovorkyňa uviedla, pracovníci ŽSR sú v teréne, odstraňujú popadané stromy a postupne opravujú škody, ktoré spôsobujú problémy a je možné ich odstrániť. Cestujúci však musia počítať s možnými komplikáciami, a preto ŽSR prosia o trpezlivosť.

Viac k témam: počasie, silný vietor, vlaky, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktualizované: Železnice rušia niektoré vlakové spojenia, iné vlaky pre silný vietor meškajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ekval IT 2024: Bez feministov to nepôjde

O príležitostiach pre ženy, ale aj témach ako domáce násilie či kybernetická bezpečnosť rozprávali inšpiratívne spíkerky a spíkri na 4. ročníku podujatia Ekval IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *