Home / SVET / V dôsledku vetra, ktorý vyvracal stromy zomreli v Českej republike dve obete

V dôsledku vetra, ktorý vyvracal stromy zomreli v Českej republike dve obete

PRAHA 29. októbra (WebNoviny.sk) – Českú republiku zasiahol v nedeľu silný vietor, ktorý si v krajine vyžiadal už dve obete. Žena v okrese Třebíč a muž v meste Jičín zomreli po tom, ako ich zavalil padajúci strom, informuje portál iDNES.cz. Jednu obeť hlásia pre vietor aj zo susedného Poľska.

Českí meteorológovia zaznamenali na hore Sněžka nárazy vetra o rýchlosti 180 kilometrov za hodinu. Na stanici Praha – Karlov zase rýchlosť vetra dosiahla 128 kilometrov za hodinu. Pre dažde, ktoré vietor sprevádzajú, stúpajú hladiny riek.

Odporúčame:
Silný vietor zatvoril cintoríny v Bratislave pravdepodobne až do pondelka

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil ohrozenie pred povodňami v Libereckom a Královohradeckom kraji. Stúpanie hladín riek zaznamenali aj v Nemecku.

Energetická spoločnosť ČEZ vyhlásila pre zvýšenú poruchovosť v Karlovarskom, Libereckom, Královohradeckom, Pardubickom, Plzenskom a Stredočeskom kraji a na Vysočine kalamitný stav. Bez elektriny sú podľa spoločnosti desaťtisíce domácností.

V dôsledku vetra, ktorý vyvracal stromy, je zablokovaných viacero ciest a železničných tratí. Vlaky nepremávajú napríklad medzi Prahou a Českými Budějovicami, v Libereckom kraji a na trati Praha – Hamburg v úsekoch na nemeckej aj českej strane. Hasiči v Českej republike zasahujú pri desiatkach kalamitných udalostí. V meste Most napríklad víchor zničil drevený pravoslávny kostol. Na Priemyselnom paláci v Prahe sa zas v dôsledku živlu uvoľnil kus strechy.

Viac k témam: Česká republika, nehoda, silný vietor, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – V dôsledku vetra, ktorý vyvracal stromy zomreli v Českej republike dve obete © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *