Home / SVET / Polícia v Mogadiše ukončila militantské obliehanie hotela

Polícia v Mogadiše ukončila militantské obliehanie hotela

MOGADIŠO 29. októbra (WebNoviny.sk) – Polícia v somálskom hlavnom meste Mogadišo ukončila obliehanie hotela, ktorý v sobotu poobede napadli militanti, po tom ako pred jeho bránou odpálili auto. Incident si vyžiadal 23 obetí a 30 zranených.

Podľa policajného kapitána Mohameda Husajna získali bezpečnostné sily nad hotelom Nasa-Hablod kontrolu v nedeľu ráno, pričom troch ozbrojencov zabili a dvoch zajali. K útoku sa krátko po jeho vypuknutí prihlásila extrémistická skupina aš-Šabáb.

Odporúčame:
Militanti z aš-Šabáb útočili v Mogadiši, v budove hotela je uväznených vyše 20 osôb

Útok začal v sobotu poobede, keď pred vysoko stráženou budovou hotela nachádzajúcou sa blízko prezidentského paláca militanti odpálili bombu nastraženú v aute. Explózia zničila okolité vozidlá a spôsobila škody na ďalších budovách.

Po odpálení bomby ozbrojenci vtrhli do hotela, v okolí bolo neskôr počuť ešte ďalšie dva výbuchy. Medzi zosnulými sú bývalý poslanec, bývalý minister, policajný plukovník či matka s tromi deťmi, informoval Husajn. Medzi zranenými je zase jeden z vládnych ministrov.

K výbuchu došlo dva týždne po najhoršom útoku v histórii krajiny. V sobotu 14. októbra na rušnej ulici v somálskej metropole explodovala bomba nastražená v nákladnom aute a zabila vyše 350 ľudí.

Viac k témam: militanti, Mogadišo, polícia, Somálsko, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Mogadiše ukončila militantské obliehanie hotela © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stíhačky MiG-29 už chránia oblohu nad Charkovom, uviedla Kondratjuková v slovenskom parlamente

Olena Kondratjuková tiež zdôraznila, že Ukrajina navrhla svoj vlastný mierový vzorec, ktorý sa začína stiahnutím ruských síl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *