piatok , 29 mája 2020
Home / SVET / Z eurofondov mali nakúpiť luxusné apartmány, v Bulharsku rezignoval nielen minister

Z eurofondov mali nakúpiť luxusné apartmány, v Bulharsku rezignoval nielen minister

SOFIA 15. mája (WebNoviny.sk) – Pre obvinenia zo zneužitia fondov Európskej únie (EÚ) rezignoval v Bulharsku minister pôdohospodárstva, informovala v stredu bulharská vláda.

Obvinenia odmieta

Vo svojom vyhlásení uviedla, že napriek odmietnutiu obvinení, Rumen Porozhanov odstúpil zo svojej funkcie ministra, aby sa vyhol útokom voči jeho osobe a celej vláde.

Pre škandál s nákupom luxusných apartmánov pod trhové ceny a výstavbu penziónov na súkromné účely z európskych fondov odstúpilo už niekoľko vysokopostavených bulharských predstaviteľov.

Obavy z neúspechu v eurovoľbách

Z obavy pred neúspechom vo voľbách do Európskeho parlamentu premiér Bojko Borisov prijal tiež rezignáciu ministra spravodlivosti a niekoľkých ďalších predstaviteľov.

Podľa prieskumov pred európskymi voľbami, ktoré sa v Bulharsku konajú 26. marca, stráca premiérova stredopravá strana GERB podporu a čelí vážnej výzve zo strany opozičných socialistov.

Viac k témam: rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Z eurofondov mali nakúpiť luxusné apartmány, v Bulharsku rezignoval nielen minister © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlament

Nemecko bude usilovať, aby Európska únia uvalila sankcie na muža z Ruska, ktorý sa údajne podieľal v roku 2015 na kyberútoku na parlament.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *