Home / šport / Hokej / Hokejisti Kazachstanu a Bieloruska si o rok zahrajú na svetovom šampionáte medzi elitou

NUR-SULTAN 4. mája (WebNoviny.sk) – Reprezentácie Kazachstanu a Bieloruska si o rok zahrajú medzi elitou na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

V ich sobotňajšom vzájomnom stretnutí na turnaji A-skupiny I. divízie MS v kazašskom Nur-Sultane (predtým Astana, pozn.) sa z víťazstva 3:2 po predĺžení tešil domáci výber.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu triumfovali Litovci nad Kórejčanmi tesne 2:1. Litva má po štyroch stretnutiach v priebežnej tabuľke tri body rovnako ako Slovinsko a Maďarsko. O zostupujúcom sa rozhodne v posledných stretnutiach turnaja.

A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta

sobota

Kórejská republika – Litva 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Kazachstan – Bielorusko 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Viac k témam: MS v hokeji
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti Kazachstanu a Bieloruska si o rok zahrajú na svetovom šampionáte medzi elitou © SITA Všetky práva vyhradené.