štvrtok , 28 mája 2020
Home / SVET / Učiteľom na Floride povolili zbrane, ale musia splniť niekoľko podmienok

Učiteľom na Floride povolili zbrane, ale musia splniť niekoľko podmienok

TALLAHASSEE 2. mája (WebNoviny.sk) – Snemovňa reprezentantov amerického štátu Florida v stredu schválila návrh zákona, ktorý oprávňuje tamojších učiteľov dobrovoľne nosiť pri sebe zbrane, ak im to povoľujú miestne školské úrady.

Návrh prijali v pomere 65 – 47 a následne ho dostal na podpis guvernér Ron DeSantis. Doteraz mohli na základe minuloročného zákona nosiť pri sebe zbrane len učitelia, ktorí plnili aj iné úlohy na škole, ako napríklad športoví tréneri.

Musia podstúpiť výcvik

Pedagógovia, ktorí chcú nosiť zbraň, musia podstúpiť podobný výcvik ako policajti, psychiatrické vyšetrenie a testy na drogy. “Zákon umožňuje dobrým ľuďom zastaviť tých zlých, ktorí tak nebudú nikdy vedieť, či tam nie je dobrý človek, ktorý im opätuje streľbu,” povedal republikán Chuck Brannan.

Nové opatrenie predložili v súvislosti s vraždou 17 ľudí na floridskej strednej škole Marjory Stoneman Douglas z februára 2018. Dvadsaťročný Nikolas Cruz čelí v prípade dokázania viny trestu smrti.

Demokrati hlasovali proti

Šerif Gregory Tony z Broward County kritizuje zákon s tým, že učitelia by mali vzdelávať žiakov a nie plniť úlohu školskej ochranky. Proti zákonu hlasovali aj demokrati, podľa ktorých viac zbraní na školách znamená väčšie riziko pre deti.

K opozícii sa pridali tiež niektoré učiteľské odbory na Floride, podľa ktorých by sa o bezpečnosť škôl mala starať ochranka.

Nová legislatíva zahŕňa aj ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad psychologické vyšetrenie problémových študentov, väčšiu informovanosť o bezpečnosti na školách či konzultáciu o hrozbách s vládnymi zložkami.

Viac k témam: Snemovňa reprezentantov, učitelia, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Učiteľom na Floride povolili zbrane, ale musia splniť niekoľko podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ

V čase koronakrízy zaznamenali médiá silný nárast sledovanosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *