pondelok , 25 mája 2020
Home / SVET / Francúzsky prezident Macron chce znížiť dane aj počet poslancov v parlamente

Francúzsky prezident Macron chce znížiť dane aj počet poslancov v parlamente

PARÍŽ 25. apríla (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok v dlho očakávanom prejave z Elyzejského paláca predstavil súbor opatrení, ktorými by chcel zlepšiť životné podmienky pre nižšie príjmové vrstvy v krajine.
<h2>Zreformovanie systému</h2>
Macron chce okrem iného znížiť dane, predovšetkým chudobným, chce občanom zjednodušiť spôsob, ako sa môžu domáhať referenda, a tiež chce zreformovať francúzsky volebný systém a parlament.

V jeho dolnej komore, Národnom zhromaždení, by chcel znížiť počet poslancov, a tiež chce posilniť rolu menších politických strán tým, že o časť parlamentných mandátov sa bude rozhodovať pomerným systémom.

Macron chce podľa vlastných slov <em>”znížiť dane najvyššiemu možnému počtu občanov, predovšetkým tým, ktorí pracujú – strednej triede”</em>. Našetriť na to chce znížením štátnych výdavkov, a tiež oddialením veku odchodu do dôchodku. To sa však tiež môže stretnúť s nepochopením na strane občanov.
<h2>Bohatšie vrstvy</h2>
Macron chcel svojimi návrhmi zaimponovať najmä takzvaným žltým vestám, násilnému pouličnému hnutiu, ktoré už od minulého roka protestuje proti jeho ekonomickej politike a proti tomu, že údajne favorizuje bohatšie vrstvy.

Podľa agentúry The Associated Press (AP) je však pravdepodobné, že Macron minimálne časť stúpencov tohto protestného hnutia svojimi návrhmi nenadchne a budú proti nemu protestovať i naďalej.

Viac k témam: francúzsky prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Macron chce znížiť dane aj počet poslancov v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinského poslanca našla upratovačka mŕtveho v kancelárii, zrejme spáchal samovraždu

Mal strelnú ranu a neďaleko neho ležala pištoľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *