Home / SVET / Venezuelský prezident zvýšil minimálnu mzdu o 50 %. Čo urobí premiér Fico?

Venezuelský prezident zvýšil minimálnu mzdu o 50 %. Čo urobí premiér Fico?

Venezuelský prezident Nicolás Maduro zvýšil minimálnu mzdu o 50 %. Ľudia tak budú zarábať najmenej 250-tisíc bolívarov mesačne (asi 22 eur).

Maduro chce ustáť protesty namierené proti nemu a zároveň sa usiluje o získanie podpory pre svoje plány na kontroverzné zmeny ústavy.

V nedeľnej televíznej šou oznámil, že minimálna mzda sa ešte tento mesiac zdvihne o polovicu. Tento mesiac ide už o tretie zvýšenie miezd v situácii, keď trojciferné inflácia požiera úspory obyvateľov.

Na Slovensku je minimálna mzda o poznanie vyššia ako vo Venezuele ale stále Slováci zarábajú málo. Máme síce vlaky zadarmo ale mzda je mzda. Bývalý komunista a súčasný premiér Fico sa snáď inšpiruje venezuelským komunistickým prezidentom a urobí bezprecedentný krok, ktorým skokovo dostane úroveň slovenskej minimálnej mzdy na nemeckú úroveň. Nechajme sa prekvapiť. Populizmus sa počíta.

Ďakujeme Vladimírovi za TIP. ?

Zaujímavé TIPY nám zasielajte na email: tipydodennika@dennikpolitika.sk a spoločne tvorme DENNÍK POLITIKA.

exred.

Zdroj info a foto: web

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *