Home / SLOVENSKO / Foto: Stredné Slovensko bičoval vietor, tisíce odberateľov sú bez elektriny

Foto: Stredné Slovensko bičoval vietor, tisíce odberateľov sú bez elektriny

BANSKÁ BYSTRICA 11. marca (WebNoviny.sk) – Spadnuté stromy boli počas uplynulého víkendu najčastejšou príčinou výjazdov hasičov v Banskobystrickom kraji.

Extrémne veterná noc

Ako informovali z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, hasiči zasahovali 33-krát od šiestej rána v sobotu 10. marca až do pondelňajšieo rána.

„Po extrémne veternej noci je bez elektriny asi 30-tisíc odberateľov. Zasiahnuté je celé stredné Slovensko. Mimo prevádzky je 400 trafostaníc,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš s tým, že elektrikári sú v plnom nasadení a čaká ich náročný deň.

Zasahovali desiatky hasičov

Hasiči odstraňovali prevažne spadnuté stromy zo štátnych ciest a miestnych komunikácií a odstraňovali aj uvoľnený plech zo strechy bytového domu.

Celkom zasahovalo 56 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, šesť členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a bolo nasadených 18 kusov hasičskej techniky.

Najviac výjazdov mali hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Žiari nad Hronom, celkovo 12, šesť zásahov mali hasiči z Brezna, štyri príslušníci zo Zvolena.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Stredné Slovensko bičoval vietor, tisíce odberateľov sú bez elektriny

Viac k témam: hasiči, Prezídium policajného zboru SR, vietor, výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Stredné Slovensko bičoval vietor, tisíce odberateľov sú bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *