Home / šport / Hokej / Zomrel legendárny obranca Harry Howell, v drese NY Rangers odohral viac ako tisíc zápasov

Zomrel legendárny obranca Harry Howell, v drese NY Rangers odohral viac ako tisíc zápasov

NEW YORK 10. marca (WebNoviny.sk) – Vo veku 86 rokov zomrel v nedeľu niekdajší kanadský hokejový obranca Harry Howell. Rodák z kanadského Hamiltonu počas svojej profesionálnej kariéry odohral 1160 súťažných zápasov za New York Rangers, čo je najviac v klubovej histórii.

V nich celkovo dosiahol 94 gólov a 324 asistencií. V roku 1979 sa Howell dostal do Siene slávy a jeho číslo 3 „jazdci“ na jeho počesť vyradili.  Úspešný zadák prezývaný „Harry the Horse“ sa stal držiteľom Norrisovej trofeje v sezóne 1966/1967 a sedemkrát bol účastníkom zápasu hviezd.

Okrem Rangers si obliekal aj dresy tímov Oakland Seals a Los Angeles Kings. Ako hráč nikdy nepozdvihol nad hlavu Stanleyho pohár, získal ho však v sezóne 1989/1990 v pozícii skauta tímu Edmonton Oliers.

Viac k témam: New York Rangers, NHL, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel legendárny obranca Harry Howell, v drese NY Rangers odohral viac ako tisíc zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

NHL zažila rekordný úvod trhu s voľnými hráčmi. Kluby minuli viac ako 1,1 miliardy dolárov

Je to priamy následok výraznejšieho zvýšenia platového stropu, po novom má hodnotu 88 miliónov USD v porovnaní so sumou 83,5 milióna v ostatnom ročníku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *