Home / SLOVENSKO / Foto: Slovensko potrápil silný vietor, hasiči pomáhali odstraňovať popadané stromy

Foto: Slovensko potrápil silný vietor, hasiči pomáhali odstraňovať popadané stromy

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Silný vietor, ktorý zasiahol v noci zo sobotu na nedeľu najmä Žilinský kraj, zamestnal aj hasičov. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, od šiestej hodiny rána vykonali hasiči už 23 výjazdov, pri viacerých ešte stále zasahujú.

Viac ako 50 príslušníkov hasičských zborov pomáhalo najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z ciest a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch odstraňovali strhnuté strechy.

Najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji, kde zasahovali viac ako deväťkrát, a to najmä v okrese Liptovský Mikuláš. V Nitrianskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k piatim prípadom. V Trenčianskom a Trnavskom kraji zasahovali hasiči doposiaľ štyrikrát.

V Košickom kraji zasahuje 15 príslušníkov v súvislosti s vypaľovaním trávy v prírodnom prostredí, kde sa vplyvom silného vetra začal požiar rozširovať. „Predpokladá sa, že výjazdy k podobným udalostiam budú ešte pribúdať,“ uzavrela Križanová.

Viac k témam: Hasičský a záchranný zbor (HaZZ), silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Slovensko potrápil silný vietor, hasiči pomáhali odstraňovať popadané stromy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *